| Loredana_Mătăsaru_1991 a întrebat:

Care dintre profilele FILOLOGIE si STIINTE SOCIALE sunt mai bune, mai de viitor?

4 răspunsuri:
| Ellena20 a răspuns:

Filologia, 100%.
In primul rand, tine mai mult de romana si limbi straine, si cum in viitor se cer limbile straine, consider ca acesta este un profil mai eficient de urmat. Bafta!

| alexcobain a răspuns:

La filologie vei face multa romana si limbi straine, pe cand la stiintele sociale vei face multa istorie si spre deosebire de filologie, la stiintele naturii vei face matematica pana in a 12-a..iti sugerez sa mergi cu filologia! Multa bafta!

| Loredana_Mătăsaru_1991 explică (pentru alexcobain):

Alexcobain cred ca vreiai sa spui stiinte sociale. nu stiinte ale naturii

| alexcobain a răspuns (pentru Loredana_Mătăsaru_1991):

Ai dreptate asta voiam sa spunlaughing