| SilentDark a întrebat:

Care este diferenta dintre un Xbox normal si Xbox One?

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ala mai nou e mai "Scumbag Steve" decat ala vechi.(cauta pe google ce e scumbag steve :)) )
La ce ma refer cu asta. ma refer la faptul ca daca nu esti conectat PERMANENT la net, nu poti sa te joci decat cu mana ( if you know what i mean). Xbox-ul One se autentifica din ora in ora la serverele Microsoft.

Nu poti distribui jocurile prietenilor, adica poti sa le joci decat la tine. ca sa poti da jocul altcuiva trebuie sa fii prieten online cu persoana caruia ii dai jocul timp de nu stiu cate zile. O data ce i-ai dat jocul prietenului tu nu il mai poti lua inapoi. adica arivederci, pa si pusi :P.
Pe langa asta, ca sa poti sa le redistribui dezvoltatorul jocului trebuie sa fie de acord.

oricum Microsoft a pierdut MULT cu Xbox in fata PS4

E un video facut la misto de Sony despre cum sa dai un joc pentru PS4 :))

www.youtube.com/watch?v=w6eOa812mYA

| 8mariastar a răspuns:

Xbox One e o versiune mai noua si Xbox e mai veche