| Alexboss121 a întrebat:

Care este modul cel mai bun de a invata o noua limba, doresc sa invat spaniola.
Vreau sa invat spaniola fiind ca mi se pare o limba destul de super si niste oameni interesanti de la care poti deprinde multe happy multumesc mult

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Utilizând zilnic limba cât mai mult posibil.

| siriusblack98 a răspuns:

Vorbind direct cu cineva zilnic, jucând un joc în spaniolă pe un server în spaniolă, vizionând filme în spaniolă. Contactul direct cu limba respectivă ajută mai repede decât cel pasiv în care doar repeți cuvinte de pe o foaie și încerci să memorezi.

| NotNamed a răspuns:

Sa tii cursuri pe net. Is aplicații pe net si cred ca și duslingo are spaniola. Daca nu ro-esp atunci sigur en-esp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te uiti la filme fie in spaniola cu subtitrari fie in engleza subtitrate un spaniola. Sa asculti muzica in spaniola. Sa vorbesti cu cineva in spaniola(dar sa stie si engleza sau română ca altfel te pierzi de tot).

| al0o0o0 a răspuns:

Instaleaza pe telefon sau intra din browser pe Duolingo.Este o aplicatie foarte buna pentru incepatori si ai si optiunea de a invata spaniola de acolo.De asemenea, gasesti tot felul de liste si articole pe internet mai ales pentru o limba foarte vorbita ca spaniola.
Recomand si podcast-uri dedicate acestui lucru si ascultarea cat mai multor melodii in spaniola(ale caror versuri trebuie neaparat si cautate si traduse pentru un efect mai bun)
Poate daca ai poti vorbi cu o ruda sau un prieten ceva de pe acolo sau poti lua parte la cursuri.