| AndreeaCr a întrebat:

Care este motivul pentru care sunt oglinzi in unele lifturi? Stiti daca exista vreo explicatie anume?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa aiba doamnele in ce sa-si retuseze la o adica rujul sau coafura. happy

| LoveSleep a răspuns:

Sunt oglinzi în lifturi pentru că s-a descoperită că dacă te holbezi la tine pe durata călătoriei, nu te plictisești de modul lent de deplasare a liftului. Surprinzător, nu?
Și mai e chestia pe care a zis-o tipul de mai sus. Oglinzile îți dau senzația că spațiul încăperii se dublează. Ajută claustrofobii mai proști.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu exista o exlicatie anume. Cred ca sunt puse pur si simplu pentru decor.

| NyctophobicGhost a răspuns:

Pentru claustrofobi, cica lasa impresia ca ar fi mai mult spatiu in conservele alea cu sufe cu care se dau unii, evitand scarile.
Oglinzi mai pui in garsoniera cand o listezi la spatii de inchiriat, taxezi dublu pe metrul patrat.