| Vampă a întrebat:

Care este opinia voastră in legătură cu școala de acum o sută de ani comparativ cu cea de acum?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci un pic de calitate, acum multă cantitate!
Pa, pa.

| Georgiana2905 a răspuns:

Nu stiu... NU am trait pe atunci ca sa imi pot da cu parerea. Daca inveti si acum poti ajune ceva. Nu e nevoie ca elevii sa se planga de teme, sa si le faca pe net, sa se planga de profesori, etc

Răspuns utilizator avertizat
| ulisa a răspuns:

As fi vrut sa fiu acum 100 de ani ...ar fi fost mult mai bine ca acum.mai ales daca erai si intr-o familie bogata era perfect. aveai o viata asigurata si un trai bun cu servitori si tot felul de privilegii.chiar daca te nasteai si intr-o familie saraca puteai avea multe intamplari pe care nimeni nu ti le lua impreuna cu o frumoasa copilarie si iti petreceai mai mult timp cu familia chiar daca te duceai la munca si altelehappy