| Abstract112 a întrebat:

Opinia voastra in legatura cu necesitatea respectarii regulilor intr-o societate. Nu este tema, vreau doar sa vad care sunt parerile voastre. Eu nu mai sunt la scoala de multlaughing

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Normal ca trebuie sa respectam regulile, altfel ar fi haos. Problema este ca multe reguli sunt tampite si date din interes pentru unii sau altii. Si aici intervine marea problema. Si si mai mare problema este ca inca avem in vigoare reguli tampite, care trebuiesc schimbate, fiindca cei care le-au dat acum mult mult timp nu erau foarte la curent cu viata de acum (evident).

| NuDauFunda a răspuns:

Pai stii cum e, poti face orice atat timp cat nu-i deranjezi pe ceilalti. Fata de autoritati, insa, nu prea e asa. Ei isi bat joc de noi, noi de ce-am fi mai prejos?