| Yinsho01 a întrebat:

Care este parerea voastra despre anime-uri? V-au schimbat intr-un fel perceptia, modul de a gandi, viata sociala?

8 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Cu siguranta mi-au schimbat modul de a gandi. M-au facut sa iubesc Japonia si sa descopar tot felul de persoane interesante.

| RAY a răspuns:

Imi plac filmele animate, filozofia din spatele fiecarui film ma inspira

| Drimmero a răspuns:

Nu urmaresc eu asa ceva, dar urmaream Pikaciu acum ani si ani.

| zurick a răspuns:

Anime-urile sunt interesante.Ai văzut Death parade? E unul dintre anime-urile care mi-au schimbat gândirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum mai a scris si altcineva, mai repede citesti o carte! Exersand iti mai dezvolti imaginatia, vocabularul, dictia (pentru un incepator), poate chiar si cultura generala dar aici de carte.
Cat despre animeuri, te invata si ele unele lucruri...cum sa visezi cu ochii deschisi ar fi un punct, al 2-lea cum sa pierzi timpul uitandu-te la asa ceva dar cel mai important e ca multe dintre ele, mult prea multe nu contin absolut nimic constructiv sau educativ sa iti arate, din contra.Dar sa nu spun chiar toate.DN si FMA mi s-au parut interesante ca si storyline, in rest nu pot spune ca am ramas cu cine stie ce impresie.Nu m-a atras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anime-urile sunt chiar super, nu sunt o pierdere de timp cum ar zice altii. Multe chiar m-au impresionat. Si da, unele chiar mi-au schimbat gandirea. "Death parade" chiar e un anime care sa te faca sa te gandesti la multe. Judecata vietii de apoi si realizarile de pana acum.
La fel multe altele care m-au impresionat, "Zankyou no terror" etc...

| Bluestar15 a răspuns:

Pierdere de vreme.Mai bine ar citi o carte decat sa piarda ore intregi urmarind tampeniile asiaticilor.Dar, sigur, e greu sa iti dezvolti mintea, e mai usor sa pierzi vremea happy

| euu33 a răspuns:

Sunt anime-uri care mi-au schimbat intr-un fel modul de a gandi, de exemplu:nana, nhk ni youkoso, monster etc. Sunt mai multe.

Anime-urile gen naruto, tokyo ghoul, akame ga kill etc., au fost o optiune mai buna decat sa stau pe Facebook sau sa ma uit la antena 1 in zilele in care nu aveam nimic altceva de facut. Atata tot.

Si voi astia destepti, cititi voi incontinuu toata ziua. Nimic in exces nu e bun. Personal, citesc, ma uit la anime, invat si am o viata sociala. Atata timp cat iti impui limite si nu te uiti ca disperatul la 30 de episoade pe zi, mi se pare un hobby interesant.