| wannabe a întrebat:

Dupa parerea voastra ce roluri are religia in viata sociala?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Religia in viata sociala are un factor util in formarea omului,ne da sansa sa gandim sa alegem,ne invata sa fim mai buni, mai milostivi, mai puri. Religia permite omului sa se orienteze in chestiunea marilor intrebari ale vietii si da omului un sens existentei sale.

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Niciunul...
de parca ma intereseaza pe mine ce religie ai! ma intereseaza doar daca esti o persoana de treaba! ce imi pasa mie de religia si de cultura ta?!?

| Anddrea a răspuns:

Ofera speranta. Atunci cand te rogi ai o alinare in sensul ca stii ca cineva te va ajuta chiar daca in final tu esti cel care se ajuta singur. E bine sa crezi in ceva chiar daca e o icoana sau un copac.

| error1234 a răspuns:

Cea mai mincinoasa organizatie existenta