| Ciprian1233 a întrebat:

Care este scopul nostru in viata?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Viata asta e ca o scoala, o pregatire pentru ceea ce va urma dupa moarte. Totul e lasat cu un scop, suferinta sau placere. Fa-ti timp si citeste de aici, si iti vei gasi multe raspunsuri. http://manastireasihastriararaului.blogspot.ro/......senie.html

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa o traim cum vrem si sa ne simtim bine in largul nostru. Rost nu avem pentru ca nu vom inventa nimic care va beneficia generatia urmatoare de pamanteni ci mai mult rau ne facem dar na traim de pomana pe o parte si pe alta traim ca sa ne implinim viciile personale de aia zic ca nu prea avem rost pe lumea asta. Lumea se inmulteste se rezolva ceva cu asta? Nu.

| RAY a răspuns:

Sa avem ce ne dorim desigur, un an nou fericit

| OnuOnulică a răspuns:

Sa ne nastem sa contruim o familie si sa murim...

| zurick a răspuns:

Pentru mine sa planga macar 5 persoane dupa mine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cultura.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cum nici Terra nu a luat forma cu un anumit scop, asa si omul, nu are nevoie de un scop ca sa evolueze, si sa moara.Planetele se nasc, si mor.La fel si oamenii. In scop nu exista loc de privit in trecut sau in viitor, e doar transformare.

| Sociopat a răspuns:

Reproducerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să mâncăm mici.

| HaKa93 a răspuns:

O cariera militara cat mai lunga si plina de realizari

| DoriKat a răspuns:

Momentan, sa-mi multumesc parintii. In general, scopul meu in viata este sa ma simt bine!

| Alexinho94 a răspuns:

Buna. Sa ne cladim o familie, o meserie si sa fim oameni adevarati in societate. Trebuie sa fim corecti, sa ajutam oamenii care sunt mai saraci ca noi si prin toate acestea, intr-un final, ne vom mantui si vom muri toti ajungand in Imparatia lui D-zeu!
Sarbatori fericite si un an nou plin de impliniri!

| Blackrose101 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte.

| Ciprian1233 explică:

Uitati. am pus aceasta intrebare sa vad daca stim care ne e scopul si vad ca doar o singura persoana a raspuns corect.