| StelutaDintreNori a întrebat:

Care este tara unde ati dori sa traiti daca ati avea posibilitatea de a alege?

Răspuns Câştigător
| roccomato a răspuns:

Penru mine e ANGLIA sunt in aceasta tare de 4 ani si pot sa va spun ca e diferenta foarte mare fata de la noi, darrrrrr oriunde ai fi si cat de bine ar fi i-ti lipseste tara ta indiferent cum este sad

16 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Sunt multumita de locul in care mi-a fost dat sa ma ivesc pe Pamant si nu l-as schimba cu nimic altceva.Chiar daca imi plac muntii Asiei, ma fascinaza fiordurile Europei nordice, raurile tunatoare ale Africii sai canioanele Americii, tot in Romania as fi vrut sa traiesc.Si nu-mi cereti explicatii ca n-as putea sa le dau. Pur si simplu cine a ales, pentru sufletul ce sunt, acest loc, a ales bine...Asa simt.

| Psihoyounger a răspuns:

RoMÂNDRIA! De ce să plec? Nu am trăit niciodată într-o altă ţară ca să ştiu dacă e mai bine sau nu. Tot ce ştim este din ce am auzit. Nu avem o certitudine că este mult mai bine în alte ţări. Şi în plus, toţi ne plângem de România dar dacă am pune fiecare câte puţin de la noi, Ţara aceasta s-ar schimba radical. Sărbători fericite!

Psihoyounger

| ViVi a răspuns:

Daca am pleca toti din Romania ar fi goala rolling on the floorrolling on the floor
sincer mie mi-ar placea sa stau aici daca ar fi civilizata
laughing dar oricum aleg America:X:X
tu?

| lostcontrol12 a răspuns:

Eu as vrea sa ma fi nascut in Dubai.aia nu platesc impozite, seicul le da nu stiu cati bani pe luna.pana mea, ar fi foarte tarehappyIn plus, e si foarte frumos.happy

| jane_5414 a răspuns:

Spania sau Franta. Sunt niste tari superbe si merita sa traiesti acolo, sa vizitezi tot ce e frumos.Si in plus totusi sunt niste tari mai civilizate.

| medex3 a răspuns:

Daca as putea sa zbor din ROmania nici nu m'as uita in urma ...Frantaa, Germania(doar fac germanalaughing) Spania si Anglia

| shalimar a răspuns:

Australia. fara doar si poate.

| anda1313 a răspuns:

O tara nordica. Suedia, Norvegia, Finlanda.

| danutz_8631 a răspuns:

In Germania in Auschwitz love struck

| udarb a răspuns:

China deoarece mi se pare o tara cu o civilizatie si o mentalitate diferita. As vrea sa vizitez zidul chinezesc.

| .::CyBeR::. a răspuns:

As vrea sa ma duc in Hawaii pe insula Oahu, am vazut-o virtual e ff frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anglia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As pleca in Anglia si apoi, dupa ce toti ar fi in alte tari, m-as intoarece si m-as bucura de toate darurile acestei tari.winking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania, insa nu in orasul meu natal ci oriunde in alta parte...

| yodenymarya a răspuns:

Spania :X

| bizantium a răspuns:

Emiratele Arabe Unite!