| Bloo2 a întrebat:

Ati dori sa traiti in alta tara? DA/NU si argumentati big grin

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Pai deocamdata locuiesc in alta tara de un an jumate. am 18 ani, si imi fac studiile aici. pai imi place aici, deoarece este mult mai multa civilizatie ca la noi, oamenii se respecta, fiecare isi vede de treaba lui, si mai ales este foarte curat, au foarte multe parcuri, locuri de joaca, tot felul de chestii, unde poti sa iti petreci timpul.

in acelasi timp imi este greu, deoarece vin acasa o data pe an, vara si stau toata vacanta, dar imi este foarte dor de prietenii mei, dar mi-au demonstrat ca o prietenie rezista si indura multe chiar si la mii de kilometrii distanta, si imi este foarte dor si de cei 2 nepotei ai meilove struck... tin legatura cu toti in fiecare zi.

15 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Daaaa in Japonia asa ca e kullaughing

| Pho3nix a răspuns:

Da

| Pho3nix a răspuns:

As vrea sa traiesc in America. Sa plec cat mai departe de Romania.

| PurpleLadybug a răspuns:

Da, poate in Mexic sau Japonia:X. hai ca poate nu ne'am nascut in locul potrivit, dar putea fi si mai rau, dar mah rog...noi tragem la mai bine. Avem o tara super, binecuvantata cu cele mai frumoase peisaje din Europa, dar avem conducatori TEMBELI! Nu stim sa profitam de ce avem...

| Kassandra1408 a răspuns:

SIncer, sunt recunoascatoare ca m-am nascut in Romania - am invatat astfel sa apreciez gradul de civilizatie al altor tari dezvoltate.
In septembrie plec la gacultate in Anglia- alta viata acolo. Oameni civilizati, cu putine prejudecati, cam reci dar foarte politicosi, culti si versati. Calitatea vietii este clar imbunatatita iar conditiile de acolo nici nu se compara cu ale noastra - si peisajele naturale sunt impresionante :*

| Nimeni a răspuns:

Da mi-as dori sa traiesc in alta tara... Mi se pare ca Romania nu va ajunge prea departe; pur si simplu ma astept de la orice in tara aceasta. Sunt perfect sigura ca celelalte tari sunt bazate in primul rand pe civilizatie, nu ca la noi.

| ÅñdRa a răspuns:

Da mi-ar place sa traiesc in Anglia mai exact in Londralove struck...ar fi super.Visul meu este ca la facultate sa studiez in londra:X
sper sa am puterea dea invata pentru imi implini acest vis

| Ancutsa a răspuns:

Buna!

Da, mi-as dori foarte mult sa traiesc la tara, din urmatoarele motive:

1.imi place ca stau la casa love struck
2.la bunici la tara am foarte multi prieteni adevarati [ chiar mai multe decat aici la oras ].
3.acolo ies afara cand am chef si fac ce vreau eu in curte la mine big grin
Sunt mai multe. big hug

Sa ai o zi frumoasa! :* pa`pa

| lolfashion a răspuns:

Da in America pentru ca ma pasioneaza engleza si nu stiu parca viata PARE mai usoara la ei
Si nu as locui altundeva pentru ca nu stiu alte limbi infara franceza si nu-s prea buna la ea

| lolfashion a răspuns:

In AltaTARA la tara (sat) doamne

| andreutza94 a răspuns:

Da, mi-ar placea la nebunie sa traiesc in alta tara, de pilda in Anglia-Londra deoarece sunt vorbitoare de limba engleza si nu trebuie sa imi mai bat capul cu invatarea limbii. De asemenea Romania "se stinge" incet-incet. E trist. straight face " Nu ne-am nascut in locul potrivit..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa traiesc in Germania :X, desi nu fac lb germana la scoala, mi se pare super accentulwinking. Cat despre tara, m-a impresionat evolutia sa de-a lungul istoriei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, mi-ar place sa locuiesc in Anglia pentru ca Romania nu este o tara cu standarde. In Anglia exista legi care in Romania nu exista si de aceea exista la noi din ce in ce mai multi hoti, accidente rutiere, violuri etc. Si in plus mi-ar placea sa locuiesc in Anglia, pentru ca se vorbeste limba engleza, si au un anumit accent, sunt indragostita de accentul lor si in plus ma consider o persoana care vorbeste foarte bine engleza. Alt argument ar fi ca in Anglia sunt mult mai multe lucruri frumoase de vazut, monumente istorice, cladiri si parcuri renumite, acum eu nu spun ca la noi nu exista dar si-au pierdut din frumusete pentru ca nu sunt ingrijite. Mi-ar mai place sa locuiesc in Anglia pentru ca este si alta clima, una mai rece, eu m-am saturat ca la noi primavara si vara sa mori de cald efectiv cu 40 de grade si iarna si toamna sa ingheti de frig cu -30 de grade. Imi place Anglia foarte mult si mi-as dori din tot sufletul sa traiesc acolo, in special in Londra.

| pelu a răspuns:

Da! Suntem cei mai slabi financiari din UE!

| pisi_8073 a răspuns:

Eu locuiesc in alta tare. Este frumos bine, dar imi etes dor de familie!