| mooni03 a întrebat:

Heii TPU! Am o intrebare, ne-a dat tema la romana sa continuam,"Sunt un fluture venit din amintire" si sincer nu am nici o idee.Imi puteti da un sfat sau o idee prin care sa ma inspir?

Răspuns Câştigător
| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Sunt un fluture venit din amintire,am venit sa iti inspir iubire love struck daca mai tii minte cand m-a prins cineva si m-a pus pe manuta ta. love struck Am simtit ceva fata de tine,si m-am gandit sa raman alaturi de voi doi,dar eu sunt un fluturas,traiesc doar o zi, stiu ca sunt dragalasDar.Ma duc acolo sus,sus,sus departe de lume,unde nu va fugi nimeni cu manuta dupa mine,sa ma faca sa imi fie dor,de tine si de ziua de atuncilove struck cand m-a daruit cineva,unei fiinte dragi ca tine:Xramai cu bine,nu te pot lua cu mine! Nu uita candva iti voi darui aripioarele mele sa poti zbura cu mine,sus, sus, sus de tottongue:Xapoi ai sa iti doresti ca aceasta zi sa ramana amintire :X caci asta sunt un fluture venit din amintire!

| Lorenuta2000 a răspuns (pentru aℓℓ3XAnDry):

Ce draguuuuuuuuuuut! crying day dreaming sper ca nu te superi ca folosesc si eu prima strofa

2 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Sunt un fluture venit din amintire.
Am obosit să zbor printre imaginile zilei de ieri,
Mă odihnesc la picioarele viitorului tău
Şoptindu-ţi povestiri din trecut.
Tu râzi, mă contrazici şi mă rogi
Pasul de mâine să ţi-l dezvălui.
Dar pleoapa mea este grea,
Şi-nghite amintiriile viitorului cu ea.