| AlexDorinel a întrebat:

Care oameni sunt mai calumea, cei de la sat(țară) sau de la oraș?
Argumentati pls

16 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Intrebarea este defectuoasa: "mai ca lumea" pe ce criterii? Iar atat la sat cat si la oras oamenii sunt diversi, nu sunt toti satenii intr-un fel si toti orasenii in alt fel.

| Mosotti a răspuns:

Oamenii sunt oameni, nu conteazau unde sunt, ca lumea pot fi si la tara, si la oras.

| Catrice a răspuns:

Ambii.
Argument? Educația. Nu aia din școală

| SilentRain a răspuns:

Aia cu care rezonez tu mai mult

| gabicoo a răspuns:

Intotdeauna: Ceilati.
winking

| gabicoo a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta.
Dorinele incepi sa uiti. Asta e semn de afazie - ca la varsta ta nu ai cum sa suferi de "Altzhaimar".
laughing

| mentholinks a răspuns:

Oameni calumea rar mai gasesti, femei si mai putine.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cei care nu pun asemenea intrebari stupide.

| raMLesS a răspuns:

Faci toata ziua spam cu intrebari irelevante, asta chiar e o intrebare de om retardat... esti prost rau omule.

| Zuzu1991 a răspuns:

Vreau sa ma retrag in New York, in cel mai adanc bunker
New York-ul are cele mai tari bunkere din lume

si apoi sa ne invadeze extraterestrii big grin
zombii, corona virus versiunea Delta... WHATEVERRRR tongue

| oglindasultanului a răspuns:

Sociabilii bunici erau, socializau in viata reala, stiau sa se comporte.

| CIaudiu a răspuns:

Peste tot sunt la fel.

| Meme10Meme a răspuns:

Ba, ai o obsesie sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pus intrebarea asta de minim 10 ori

| Paul754880338 a răspuns:

Lumea asa cum arata ea impartita in textul intrebarii tale, nu are nici o legatura cu densitatea de populatie sau puterea economica a zonei in care locuim. Ce putem observa cu usurinta este faptul ca lumea s-a impartit in oportunisti si idealisti, mai mult ca nici o data in ultima vreme. Oportunistii sunt si cei care au migrat din zone deficitare din punct de vedere economic catre zone ce promit, mai mult, mai repede, mai bine si as numi asta orase. Idealistii sunt cei care au ramas acolo unde s-au nascut, la oras sau la sat, fara sa migreze in cautarea scurtaturii catre succes sau portofel plin. Educatia exista si in mediul rural si se poate traduce printr-o intelepciune demna de tot respectul. Nesimtire exista peste tot si este de neoprit indiferent de zona ( rurala sau urbana ). Educatia sau lipsa ei este balanta dupa care am putea eticheta, nu oras sau sat. Cred in continuare ca educatia poate imblanzi monstri, iar lipsa ei poate transforma ingerii in diavoli.

| Olsen a răspuns:

Cei care au avut parte de o educație bună, indiferent ca sunt de la oraș sau de la țară. Mediul Ural sau urban nu poate defini o persoana, asa cum nici etnia unui om nu o definește, ci educația inviduala a fiecărui om în parte fie el de la oraș sau de la țară.