| izabella256 a întrebat:

unde va place mai mult? la oras sau la sat? argumentati

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Desi stau la oras mi-ar place la tara, unde e mai liniste si pace, e mai natural.As vrea sa fiu langa un lac in fiecare zi si sa vad apa, pasarile, animalele si plantele, toata natura...As sta si o zi intreaga asa..Aerul e putin mai curat si exista un oarecare respect la sat..Totusi si orasul are multe atractii.dar in ultima vreme si satele s-au modernizat asa ca nu-i problema. Oricum in vara asta o sa merg si la sat putin pentru a ma relaxa.Pentru mine satul inseamna mai multa relaxare.Ciudat,pentru unii inseamna munca, dar na.happy Numai bine

| daηă a răspuns:

Acum locuiesc la oraș și îmi place. Sunt multe magazine aici, locuiesc chiar lângă două supermarket-uri și am și două ștranduri în apropiere (lucky me). La oraș sunt mai multe locuri de vizitat, mai multe atracții și mai multă aglomerație.
Dar îmi place și la sat. Acolo e mai multă liniște, viața e mai sănătoasă, aerul mai curat. Și acolo îmi place foarte mult.
În concluzie, eu le iubesc pe amândouă.

| CristiB93 a răspuns:

Nicaieri nu e ca la sat

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

La oras, nu stiu cum sa explic dar parca acolo mi se pare mai linistit si mai frumos

| hecamefrommetalland a răspuns:

Nicăieri nu-i ca acasă! Deoarece eu locuiesc la sat, nu renunț la asta!

| BellaVedeta a răspuns:

Mie imi place la oras, dar si la sat!
Imi place la oras pentru ca locuiesc in oras!
Si la sat pentru ca am dormit pe la prieteni care locuiau la sat! big grin lol

| arianaarya a răspuns:

~♥~ Desi toata lumea o sa spuna ca la oras eu spun ca la sat! De ce? Uite pur si simplu tongue deoarece la sat oamenii au inima de aur ♥ stiu ce e ala respect si stiu sa iti ofere o mana de ajutor atunci cand ai mai mare nevoie de ea in schimb la oras oamenii sunt rai si egoisti si le pasa doar de ei insisi ...alegerea mea e sat 100 %