| NoName75 a întrebat:

Unde e viata mai frumoasă?
La țară sau la oraș
Argumentați

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Locuința mea de vară e la țară.
Viața este frumoasă acolo unde te simți bine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Viata este mai frumoasa acolo unde te simti bine si fericit happy
Pentru unele persoane viata este mai frumoasa la oras, din mai multe motive, pentru altele la tara, din alte multe motive.

Ar fi si absurd sa dam un raspund clar, subiectiv si sa ignoram celelalte posibilitati happy

Sau te referi pentru fiecare in parte?
Daca da, atunci permite-mi sa raspund in cazul meu, unde ar fi mai placut de stat, nu se stie cum ar fi insa mai frumos, pentru ca este totusi o notiune abstracta: probabil undeva la periferia orasului, la o casa. Undeva unde sa ai acces si la oras, intr-un mod oarecum rapid, dar si sa ai spatiul tau verde.

Mai ales un mic gazon, unde sa pui cateva gaini sa umble pe acolo de capul lor ^_^

Numai bine!

| NoName75 explică (pentru DoarBogdan):

Da
Eu prefer la țară dar departe de oraș
Și așa și staulaughing
Cel mai apropiat oraș de la mine e la 40km distanțawinking

| DoarBogdan a răspuns (pentru NoName75):

Si asa este bine ^_^

| Freya1 a răspuns:

În general unde iti place si unde te poti acomoda.
Mie spre exemplu înafara de faptul că sunt înconjurată de natură nu are ce sa imi placa la tara.Nu imi plac oameni, nu imi plac conditiile grele ce sunt in majoritatea satelor, greutatea de a mentine o curatenie, lipsa de oportunitati.
În schimb o casa la oras sau langa oras e super mișto.Sa ai curte, toate aproape, utilități la discretie...

| SG1995 a răspuns:

Unde te simți tu mai ok. Dar în fiecare mediu există o serie de avantaje și dezavantaje.

| NotNamed a răspuns:

La țară dar din cand in cand este necesara o plimbare prin oras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo unde sunt oameni faini, cu care te distrezi, unde respectul este reciproc,'acolo ' este viața mai frumoasă, acolo trebuie trăită viața fără nici un regret indiferent că e la tara sau la oraș.

| DenqOO a răspuns:

Eu cred ca depinde de fiecare persoana. Mie imi place la oras deoarece am trait doar la oras.
Dar cunosc persoane de aceeasi varsta cu mine, adica tineri carora le place la nebunie la tara.
Dar stiu si persoane care la batranete se muta la tara pentru liniste.

| NoName75 explică (pentru DenqOO):

Si eu is tanar și îmi place mult mai mult la țară
Pentru mine viata de la oraș nu se compara cu viata la tara
Dar mie asa imi place viata la tara sa fiu departe de orice oraș
Eu unde stau acum is 40km până la cel mai apropiat orașlaughing