| Constantin9704 a întrebat:

Care oraș vi se pare mai frumos dintre Bistrita și Suceava?
Fundă pentru un răspuns argumentat.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Bistrita e frumos datorita locatiei, si strazile sunt frumos gandite, copaci pe lateral, printre benzi. Sau cel putin cam asa era cand am fost eu ultima data.
Cat despre Suceava, are putin aer de "metropola" avand in vedere ca spatiile verzi sunt pe cale de disparitie.
Cu toate acestea, Suceava este putintel mai dotat dpdv al spatiilor comerciale, nu e cine stie ce extravaganta, dar parca sunt putintel mai multe spre deosebire.
Cat despre locatie, Suceava nu exceleaza, insa sunt si cateva obiective turistice la indemana, plus ca daca esti dispus sa strabati cativa km cu masina, gasesti si locuri frumoase de vizitat in timpul liber.