| anonim_4396 a întrebat:

Care se mai uită pe la Acces Direct e probabil la curent cu atacurile asupra Mirelei Vaida comise de către o femeie care, chipurile, ar avea probleme psihice.
Acea femeie a intrat dezbrăcată în platoul emisiunii, voind să o lovească pe Mirela cu un bolovan.
A doua oară a spart geamurile ușii din spatele sediului televiziunii, ca mai apoi să-i spargă parbrizul mașinii Mirelei.
Eu nu mă uit la Acces Direct, dar îmi mai apar pe YouTube la recomandate clipuri cu fazele când acea femeie sparge geamurile.
Într-unul dintre clipuri, acea femeie e filmată când se dezbracă, culminând cu spargerea geamurilor ușii de la ieșirea din spatele sediului televiziunii. Nimeni nu intervine s-o oprească. Ciudat.
Din spusele prezentatoarei, acea femeie e pusă de către o alta care are pică pe Mirela Vaida și vrea să o distrugă.
Cică a fost dusă la secție apoi internată o săptămână la o clinică de psihiatrie, dar i s-a dat drumul și a continuat atacurile.

Ei bine, mă întreb și eu: cum e posibil ca o televiziune ca Antena 1 să nu aibă pază?
Cum poate să intre oricine de pe drum și să atace moderatoarea?
La nicio televiziune care se respectă n-am mai întâlnit asta.

Credeți că e o regie bine pusă la punct, femeia aia fiind plătită de ei ca să genereze audiență?
Credeți că s-au luat după modelul OTV când, chipurile, a intrat cu forța Tolea Ciumac în direct cu o pubelă și a vrut să-l bage pe Dan Diaconescu acolo?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Regie bine pusa la punct" in nici un caz.
E regie proasta, pentru prosti.
Nimeni nu se uita, dar toti stiu. Asta inseamna bani pentru ei.
Cladirile televiziunilor au paza foarte bine pusa la punct, nu se plimba nimeni linistit cu un bolovan, pana cand nimereste platoul de filmare pe care il cauta.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Și cum crezi că aranjează ei chestiile astea?
Cum găsesc asemenea persoane dispuse să se facă de râs pentru câțiva bănuți?
Am văzut că au implicat și Poliția.
Poliția crezi că e și ea pe mână cu reprezentanții emisiunii, se aranjează totul de dinainte?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Le lasă să se întâmple, de exemplu.
Boschetari din ăștia sunt peste tot. Sunt ușor de provocat.
Nu mai zic că Antena e cu PSD-ul, care are în principal votanți boschetari, ușor de manipulat. Dacă vrei să faci circ, provoci o maimuță din aia să se afirme, și ai rezultatul în câteva secunde.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma mai uit la Acces direct inca de cand Vulpita si Viorel au devenit VEDETE NATIONALE! Comori nationale, alta nu!

Daca vrei sa urmaresti o emisiune de calitate, urmareste " Vorbeste Moldova", pe YouTube.
O sa vezi diferenta/ diferentele! Imediat!

Ei bine, mă întreb și eu: cum e posibil ca o televiziune ca Antena 1 să nu aibă pază?
Cum poate să intre oricine de pe drum și să atace moderatoarea?
La nicio televiziune care se respectă n-am mai întâlnit asta.

In Romania COLCAIE PROSTIA!
Deci, orice scenariu e posibil!

Dar CUM E POSIBIL ca o operatoare 112, sa intrebe o fata sechestrata " Cum nu stii unde te-au dus? ( cei care te-au sechestrat )
https://youtu.be/MW-_uHDuSNQ

HALUCINANT, DAR ADEVARAT! #Romania

Credeți că e o regie bine pusă la punct, femeia aia fiind plătită de ei ca să genereze audiență?
Credeți că s-au luat după modelul OTV când, chipurile, a intrat cu forța Tolea Ciumac în direct cu o pubelă și a vrut să-l bage pe Dan Diaconescu acolo?

ORICE! e posibil!

Scenariul acesta e ceva mai credibil! Tind sa cred ca e cel posibil, real!
De ce?
Pentru ca imi e greu sa cred ca CHIAR EXISTA OAMENI ASA PROSTI PRINTRE NOI, SI ASA MULTI!

| alexandru3107 a răspuns:

Nu mi se pare in regula..Antena 1 sa nu aiba paza, nici macar un om care sa o poata opri pe femeia respectiva, a mai intrat si in ditamai cladirea cu un bolovan si se presupune ca acea cladire, ca oricare alta unde se inregistreaza o emisiune, are camere de luat vederi. Situatia ma duce si cu gandul la faptul ca totul ar putea fi regizat, pentru ca mi se pare prea de tot. Si totusi, se face mult prea multa drama din acest incident, sa fim seriosi, ar sta Mirela Vaida sa vorbeasca cu ea si sa ii puna intrebari cum a facut intr-una dintre emisiuni? Orice om intreg la minte, dupa asemenea intamplare, ar face o plangere la politie de indata.