| chiftelutacrocanta a întrebat:

Care sunt cauzele principale care declanseaza oamenilor stresul?

4 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu stiu la altii, dar la mine sta treaba in felul urmator :
La mine se declanseaza stresul atunci cand am ceva de facut si am impresia ca nu am timp, si ma panichez ca sunt in lipsa de timp si asa apare si stresul.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai sunt diverse motive pentru care un om este stresat poate are probleme la serviciu sau probleme cu banii, cu o relatie, cu familia pot fii diverse lucruri.

| seth2016 a răspuns:

Vezi aici scala Holmes & Rahe.

https://en.wikipedia.org/wiki/Holmes_and_Rahe_stress_scale

Factorii care pot stresa sunt perceputi diferit de fiecare om. Daca iti urasi nevasta divortul poate fi deloc stresant. laughing

| viperra a răspuns:

Depinde de om, de exemplu eu sunt stresata daca sunt inconjurata de multi oameni, altii nu.Altii sunt stresati din cauza scolii.Altii din cauza parintilor care ii obliga sa faca diferite lucruri, sau de iubit/iubita.Depinde de la om la om. happy