| Basketball23 a întrebat:

Care sunt cele mai bune carti cu vampiri? Dau funda oricum:*

Răspuns Câştigător
| sweetheart16 a răspuns:

Mie cel mai mult mi-au plăcut cărțile din seria „Jurnalele Vampirilor" - sunt 7 volume, în două serii : prima conține patru cărți cam de 300 de pagini, iar a doua, "Întoarcerea", sunt trei volume a căte 600 de pagini. Eu le-am citit pe toate într-o vară, mi-au plăcut enorm. Merită!
Deasemenea și Twilight sunt foarte frumoase.
Asta este părerea mea, sper că te-am ajutat. Lectură plăcură!

| Basketball23 explică (pentru sweetheart16):

Si eu ador cartile Jurnalele Vampirilor! Sunt cele mai tari! Ai citit volumul 6? Sau la serial te uiti? Si alte carti faine cu vampiri..Iti recomand sa citesti Vampiri din MorganVille! Sunt absolut super.Si cartile Twilight sunt frumoase! Multumesc pentru raspuns! :*:*

| sweetheart16 a răspuns (pentru Basketball23):

Da, am citit și volumul 6, așa cum spuneam, mi-au plăcut foarte mult. La serial, da, bine-înțeles că mă uit. Favoritul meu.
Mulțumesc și eu pentru recomandare :*:* și mi-a făcut mare plăcere.
Te pup!

9 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Daybreakers
Lumea de dincolo : Revolta Lycanilor
Twilight
SubCult: Vampiri
Dracula
Carpe Corpus
Altfel de ingeri
Nesatul
Sete de sange
Focul
Hotel Transilvania
Inceputurile
Lectura placuta! Fundita?:X

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Cartile din volumul amurg, jurnalele vampirilor si casa noptii.
O zi buna!

| Ramo_9946 a răspuns:

Jurnalele Vampirilor
Twilight
Patimi de sucub
Altfel de ingeri
Sabia Magica
Sange albastru
Trezirea (seria Jurnalele Vampirilor 1)
Tradarea(seria Casa noptii2)

| dEaaax a răspuns:

Stiu ca este putin cam tarziu dar citeste Cronicile Vampirilor de Anne Rice, daca inca mai esti interesat/a. Mi se par geniale!
Ca un scurt rezumat, aici se pune problema iubirii si a urii intre vampiri.
Ca sa-ti faci o idee ai putea sa vezi filmele "Interviu cu un vampir" ( joaca Brad Pitt si Tom Cruise) sau "Regina damnatilor".

| FeliciaN1 a răspuns:

O carte aparuta de 2 ani din genul fantasy-romance, cu vampiri este CRUCEA - F.M. CERCEL. Mie mi-a placut. O gasesti pe net, gratis.

| Lidia05Lia05 a răspuns:

Seria Vampirii sudului:
-Morti pana la apus
-Moartea la Dallas
-Clubul mortilor
-Moarta pentru toti
-Mort de-a binelea
-Categoric moarta
-Morti cu totii
-Mort si ingropat
-Mai rau decat moartea
-Moarte in familie
-Capcana mortala
+Atingerea mortii

Seria Vampirii din Morganville:
-Casa de sticlă
-Balul fetelor moarte
-Aleea întunericului
-Banchetul nebunilor
-Domnia Haosului
-Carpe Corpus
-Stingerea
-Sarutul mortii
(restul seriei nu este inca tradusa in ro)

Alta serie de carti cu vampiri:
-Circul ororilor
-Ucenicul vampirului
-Tunelul sangelui
(restul seriei nu este inca tradusa in ro)

| Ioana_Madalina_1997 a răspuns:

"Academia vampirilor" de Rachell Mead
Saga "Twilight" de Stephenie Meyer