| maxim_6122 a întrebat:

Care sunt cele mai mari pacate infaptuite de oameni(care pot/nu pot fi iertate de Dumnezeu?)

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Stii care e cel mai mare pacat pe care il face omul impotriva lui?
Crede in oricine si in orice mai putin in sine.Gravitatea acestui pacat o intelege numai cand moare.Si poate nici atuncistraight face

| Razvan a răspuns:

Tocmai de asta e bine sa te indoiesti si de veridicitatea propriei reflectii in apawinking

| doar.pt.voi. a răspuns:

Dupa parerea mea pacatul cel care nu poate fi iertat de catre Dumnezeu este...sinuciderea.

| Hombre a răspuns:

Sa te uiti in oglinda nerecunoscandu-te continuand a renega.

| maxim_6122 explică:

Onutzu ( de oare sa consideram un pakat sa credem in alte persoane, caci la urma urmei noi ne alegem persoanele in care putem avea incredere ( desigur incredere deplina nu poti avea in nimeni darrrrrrrrrrrrrwinking\

| maxim_6122 explică:

Doar.pentru.voi----aceasta varianta mi_a spus_o si bunelul meu( si care oarecum si eu sunt adeptul acestei informatiei), dar oare de ce acest pacat sa nu fie iertat de D_zeu, daca iei viata cuiva inca mai poate fi iertat, iar daca e sinucidere nu poate fi iertattt...

| maxim_6122 explică:

Unii considera ca schimbarea religiei, a sexului, a orientarii sexuale sun pacate de ne iertat(dar am citit ca inca din antichitate(grecia antica) existau astfel de chestii...:S

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa-ncep cu Rasismul (Nu-ti accepti fratii asa cum sunt)
Minciuna, dupa judecata
Pactul cu diavolul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacatul care nu poate fi iertat ieste hula in potriva duhului sfant