| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai periculoase alimente (la mancare ma refer)?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Zaharul e otrava nr 1 pentru ca obliga corpul sa depuna grasime pe burtica si creste insulina da dependenta,nervozitate,oboseala, celule canrigene se hraneste cu zaharoza te mentina intro stare non stop de foame, pacaleste creierul ca ai nevoie de mai mult in mod normal tot ce mamci te tine satul nu si zaharul tot ce e din grau face invers, apoi carbo rai painea, pastele, tot ce e din grau nu face altceva decat sa te ingrase atat, organismu nu are nevoie de astea 2, mezelurile procesate,sucurile etc adopta o dieta bogata in proteine slabeste, creste colesterolu bun si scade cel rau, insulina va vi mai mica,grasimilie nu fac rau, alea bune desigur, uleiul nu-i sanatos, ulei de cocs sau masline, prajirea e toxica, fierbe carnea sau gratar, manca legume sarace in carbo apoi fructe
nu ma intelege gresit sunt multi carbo sanatosi orezul, chinezi, japonezi au o dieta high carb si sunt anatosi pana cand au dat de fast food si zahar

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca rosiile alea cu coaja dura si castravetii din cauza carora nu poti sa dormi sunt superioare neaparat carnii. e mai bine sa numeri calorii si sa mananci ce vrei.

| Coquinetza a răspuns:

Leucoreea mea e periculoasa.
creeaza dependenta, e delicioasa rau.