| KaiSmile27 a întrebat:

Care sunt citatele voastre favorite? ????

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Nu-mi dați sfaturi, știu sa greșesc și singur.
Nu țin minte autorul
Cheers

| KaiSmile27 explică (pentru FreddieM):

Cât de buna e asta.

| KaiSmile27 explică (pentru FreddieM):

Am cautat pe net. E citatul lui Immanuel Kant

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable."

-Socrates

suntserios
| suntserios a răspuns:

"Să fie bine, ca să nu fie rău"

G Hagi

| Lupică27 a răspuns:

''Aerul este rece dimineata pentru ca a stat toata noaptea afara''
G. Hagi

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu stiu daca se pun ca citate, dar am niste versuri de melodii care imi plac mult. "Life is beautiful but you don't have a clue" (viata e frumoasa dar tu nu ai habar), "I'm tired of feeling like I'm *** crazy" (M-am saturat sa ma simt de parca as fi nebuna). Sunt versuri din melodiile canteretei americane Lana del Rey. Primul vers e din piesa Black beauty iar al doilea e din piesa Ride. Mai sunt si alte versuri dar nu vreau sa fac un intreg roman aici laughing

| Dragobeta a răspuns:

"Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar.".
Friedrich von Schiller

| SkandallKamataru a răspuns:

Mananca sau vei fi mancat.

Acesta este un mod metaforic de a sugera că în lumea în care trăim, cei care acționează cu hotărâre si cei care își urmăresc scopurile au mai multe șanse de succes decât cei care stau pasivi și nu acționează.
Astfel, "a fi mâncat" poate fi interpretat ca fiind înfrânt sau subjugat de către alții, în timp ce "a mânca" sugerează acțiunea de a prelua controlul sau de a domina situația. În esență, această expresie încurajează asumarea inițiativei și asertivitatea în viață pentru a-ți atinge obiectivele și pentru a evita să fii "consumat" de circumstanțe sau de ceilalți.

Răspuns utilizator avertizat