| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt lucrurile pe care trebuie sa le faci pentru a avea o sanatate buna?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Pentru o viata sanatoasa, evitati excesul de sare, zahar, sau grasimi.

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

În primul rând să nu faci excese, în al doilea rând să faci mişcare!

| mona a răspuns:

Sa ai o alimentatie sanatoasa si sa nu lipseasca miscarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Sa faci sport.
2. Sa mananci fructe si legume. Recomandat, portocalele, capsunile, smochinele, strugurii rosii, etc. Ca legume ar fi recomandate: morcovi, ceapa, usturoiul, spanacul, vinetele, etc.
3. Somnul de dupa-amiaza.
4. Sa te lasi de fumat, daca fumezi, iar daca nu te-ai apucat, nici sa n-o faci.
5. Sa nu fi stresat, si intodeauna, indiferent de situatie, sa gandesti pozitiv. Ajuta foarte mult.

| ceziy a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este! aham laughing

| ceziy a răspuns:

Sport,o masa echilibrata, fara stres, sa mergi la medic des, sa bei leacuri de a lui bunica, incearca chestii naturale si farmaciste, totul sa fie bio si natural...cauta sunt farmaci de naturiste