| gabyela a întrebat:

Care sunt meseriile pe care le poti avea daca mergi la profil la filologie? Si cam cat sunt de bine platite?

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Si eu am terminat filologie si am dat la sport ca sa ma specializez pe kinetoterapiehee hee

| ZEU93 a răspuns:

Meseriile de la filologie nu sunt atat de bine platite (depinde si de ce slujba vei primi vorbeam la general,la profil de real poti face meseriile de la filo +multe altele dar trebuie sa induri ani grei de matematica si informatica) poti sa te faci profesor,translator,ghid turistic,la bio-chimie:poti deveni medic,farmacist, avocat, filozof big grin