| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt sansele, caun baiat de 20 de ani sa devina actor in L.A?

6 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

0% In America sunt o gramada ca tine, poate care se pricep si mai bine, cel mai bine e sa reusesti in Romania caci aicea nu sunt foarte mari cerinte si sa te duci dupa aceea prin U.K. sa iti faci un nume. Dar tu cat de bine stii engleza si cu cate accente o poti vorbi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, daca vorbesti de un american, poate are ceva ceva sanse, daca vorbesti de un strain, fara un portofoliu remarcabil sansete tind catre 0

| johnnny123 a răspuns:

Depinde. Ai facut ceva remarcabil in domeniul actoriei in Romania? Daca nu ai facut nimic aici, de ce ai reusi acolo, unde concurenta este de 10 000 de ori mai acerba?

Este ca in sport. Daca nu ai atins niciodata o racheta de tenis, nu are sens sa te intrebi "oare am vreo sansa sa devin numarul 1 ATP?". Trebuie mai intai sa castigi niste turnee locale, regionale, sa capeti experienta, sa cresti, si abia cand ajungi intr-un turneu ATP iti pui intrebarea "oare pot sa devin numarul 1?"

Si mai exista un factor foarte important, pe langa talent, experienta sau aspect, si anume norocul.

Pentru fiecare Brad Pitt, exista cel putin 1000 de oameni mai frumosi si mai talentati care nu au reusit sa devina celebri.

| andrei1237 a răspuns:

Conteaza foarte mult daca te pasioneaza actoria.Ai sanse putine, dar exista!

| Peaches a răspuns:

Daca baiatul este din L.A. are mai multe sanse decat daca este din oricare alta parte.

| theodorafemme2001 a răspuns:

1 la un milion happy