| Molusca a întrebat:

Care sunt secretele unui elev eminent?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa fie silitor, sa-si faca intotdeauna temele si sa invete pe rupte, la toate materiile!

| Lukasssz a răspuns:

Sa inveti acasa.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu există nici un secret. Există doar antrenament ( în acumularea de noi informații ) și dedicare. Plus că mai trebuie și un mindset anume. Adică în momentul în care un elev trăiește cu gândul că fiecare notă de 10 îl aduce cu un pas mai aproape de o viață mai bună, îți zic sigur că notele sale se vor îmbunătății. Dacă tu în schimb mergi pe ideea că trebuie doar să treci clasa, e clară treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligență nativă+sârguință.

| TheStrategist a răspuns:

Nu există nici un secret. Trebuie doar să înveți mai mult decât majoritatea elevilor și vei fi printre cei mai buni.