| fyfy3 a întrebat:

Cump oti sa fii un elev eminent? Adica de nota 10.

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Inveti la fiecare orahappy,iti faci mereu temele indiferent daca nu ai cheftongue,ridici mana sa iesi la tabla chiar daca nimeni nu vreawinking,ceri teme suplimentare,te duci la olimpiade, daca nu ai inteles cv intrebi profesorul sau un elev inteligent, pentru a nu ramane cu"goluri''la vreo materie.Te ambitionezi sa dai tot ce poti.Sa fii cel mai bun si sa ajungi toot mai suuuslove struck
Fundahappy?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Invatand bine si avand un comportament impecabil.

| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Invatand bine la toate materiile, sa nu comentezi profesorilor, sa pari intotdeauna ''interesat'' de ceea ce zice profesorul, punandu`i intrebari si blablablalaughing
Sa scrii chiar si la materia care o preda cel mai handicapat profesor.
Sa pari intotdeauna implicat.winking
Pot spune ca si eu invat bine, doar ca comportamentul m-a tras intotdeauna in jos.
Nu pot sa ma abtin nepunandu`i piedica profesorilor.
Oricum, e mult pana ajungi de nota 10.

| aliceinchains a răspuns:

Trebuie să înveți mult, să-ți faci temele și să citești. Tre să stai să tocești la toate materiile. Și să pari, măcar, educat.

| Dumnezău a răspuns:

Prin gene,taticule. Daca poti sa tii minte orice chestie inutila,cum ar fi de exemplu,caldura calorica si alte bullshiuri, o sa ai doar 10, ca,na, ai memorie geniala si asa tii minte tot.Nu conteaza decat partial cat de mult te strofoci, ca poti sa inveti cinci ore pe zi, daca nu tii minte ce inveti.

| PanaDeIdei a răspuns:

In primul rand...nescriind "fii" cu 2 de i big grin

| WedDye a răspuns:

Mda trebuie sa inveti totul { dar sa nu tocesti } sa te dai bine pe langa profi laughing
Oricum ai grija si cu comportamentul pentru ca si acesta te poate trage mult in jos kiss

| Francoandrei a răspuns:

1:Sa inveti mereu
2:Sa nu raspunzi la profesori
3:Sa inveti mereu
Eu asa fac si obtin note de 10!

| oana999 a răspuns:

Invatand,sa fii atent la ore sa prinzi cate putin din clasa, k acasa sa stii cat de cat sa-ti rezolvi temele singur si sa-ti dai interesu cat de mult poti pentru a te descurca singur.