| adyT a întrebat:

Care Sunt Simptonele Cancerului Testicular?

2 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Daca simti ca ai probleme deosebite nu sta pe ganduri : du-te la doctor urgent!
Iti doresc din toata inima sa fie bine!

| anka a răspuns:

Simptome comune ale cancerului testicular sunt:
- o tumefiere sau/si o formatiune chistica in unul sau ambele testicule; durerea testiculara sau scrotala pot lipsi
- senzatia de greutate in scrot
- senzatia de jena dureroasa in abdomenul inferior, in zona inghinala sau in partea inferioara a spatelui.
Se va consulta medical specialist la observarea oricarui astfel de simptom. Este important de retinut totusi ca, aceste manifestari pot apare si fara legatura cu cancerul testicular.