| anonim_4396 a întrebat:

Care vi se par mai ipocriti? Baietii sau fetele? Baietii ca se plang ca fetele frumoase nu se uita la ei dar nici ei nu se uita la fetele mai putin frumoase, sau fetele care se planga ca baietii sunt "porci" dar se feresc de aia de treaba mai ceva ca raia sau ii baga in "friend-zone"? Sau e egalitate?

41 răspunsuri:
| Ragnarøk a răspuns:

In primul rand, generalizarea la un nivel dureros ca asta nu-si are sensul pentru ca e imposibil sa afirmi ca totalitatea baietilor si fetelor sunt ipocrite.

In al doilea rand, un om care afirma astfel de lucruri face doar sa se resemneze asupra neputintei lor ''sexuale'', daca o pot numi asa. Acum, mi se par patetice ambele cazuri. Fetele oricum vor limba dupa swaggeri de carton si in general atitudinea cocalareasca prezenta in toate colturile romaniei, in timp ce baietii vor tanji dupa fete cu o constitutie fizica cat mai buna si mai lipsita de defecte. Superficialitatea e prezenta in ambele cazuri.

In ultimul rand, cred ca e inutila comparatia lor ci mai degraba denigrarea lor din orice societate sau grup de prieteni. Sunt intruchiparea ipocriziei si superficialitatii si deci sunt demni de mila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hai ca am obtinut si probabil inca voi mai obtine un experiment social destul de interesant. Imi place cati refuza ipoteza, cum ca parintii lor sunt perfecti si se simt jigniti de intrebare. laughing De aia si stau pe TPU.

The Quibbler = Zeflemist, intr-o traducere mai adaptata.

| Cσcσ a răspuns:

Fetele.
Problemele aspectului fizic se pot remedia. Adica, poti transforma o fata urata sau mai putin atragatoare intr-o diva astfel incat sa o placa un numar mare de baieti. Insa cu fetele este mai dificil si intotdeauna am urat acest tip de fete.

| J0B0MAT a răspuns:

Baietii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Cum asa?

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Asea.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Bine macar ca e vorba de ipocrizie in raspunsul tau laughing. daca dadeai un motiv cat de cat plauzibil intelegeam, dar cane e doar "asea" e clar

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

laughingAAA si tu esti baiat..bine ma, persoanele de fata se exclud.
Motiv..hmm. nu pot sa imi explic nici eu de ce sunt ei asa... Probabil asa a vrut Dumnezeu sa fie baietii(unii)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

laughing nu am zis asta doar pentru ca sunt baiat, cum am zis mai sus, daca dadeai orice motiv intelegeam raspunsul tau dar cand zici doar asa sau o dai cu "nu stiu sa explic", e clar ca vorbesti degeaba. e doar o presupuneere a ta.

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare are propriile pareri.Nu incerc sa te conving de nimic, fiecare crede ce vrea. Eu asta cred si asta ti-am raspuns la intrebare.De fapt, nu prea incerc vreodata sa conving pe cineva de ceva pentru ca s-a dovedit si de marii psihologi ca cel mai greu lucru este sa convingi o persoana de un anumit lucru.Este mult mai usor sa ajungi singur la cunoastere.

| InvictusSteele a răspuns:

Dupa parerea mea, e egalitate. Ipocrizia, in cazurile descrise de tine exista pe ambele parti. Oricum in cazurile astea nu exista solutii. Baietii se vor plange in continuare ca unele ''bunaciuni'' nu se uita la ei, cu toate ca nu vor depune nici un efort sau sa se uite la alte fete dupa cum ai spus mai putin frumoase. Iar unele fete, nu generalizez si-o fac cu mana lor. Isi aleg un ''bad boy'', iar dupa ce se vad parasite cu buza umflata tot ele a tupeul sa se planga. Daca sunt tratate cu respect si asa mai departe pleaca la unii care le trateaza ca pe niste gunoaie iar cei buni sunt bagati in ''friend-zone'' si se intreaba de ce nu gasesc baieti de treaba. Eh...