| ramon2473 a întrebat:

Casatoria. Uniunea dintre un barbat si femeie.
In fata unui preot, reprezentantul bisericii, femeia si barbatul (nah, am pus femeia inainte) isi jura dragoste, intelegere, ajutor reciproc etc etc.

Dupa casatorie, conform juramintelor, femeia si barbatl se vor ajuta la greu. Cand este ceva greu de lucru, barbatul va trebui sa ajute femeia. Femeia in schimb isi va juca rolul de gospodina in tooata puterea cuvatului.

In cazul in care nu exista o masina de spalat, credeti ca barbatul va trebui sa isi spele singur chilotii si ciorapii purtati?

Sau va spala sotia chilotii si ciorapii barbatului pentru ca sa sunt impartite sarcinile?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu neaparat,, nu vad vreo problema in a spala si barbatul propria lenjerie. Nu ar trebui sa cada totul pe capul femeii.

| T0T a răspuns:

Cine și când zice că femeia trebuie să fie neapărat gospodină și bărbatul la muncă? Eu zic că fiecare își va stabili rolurile în funcție de ei nu în funcție de niște concepte fixe și chiar învechite.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu vad nicio problema in care spala barbatul lenjeria intima si ciorapii.
Mai ales ca si barbatul si femeia muncesc cate 8 ore!

| vocea a răspuns:

Daca ii spala sotia nu vad vreo problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spala cine vrea si cine poate. Sper ca nu face din prostia aia stereotipica in care barbatul nu e bun de nimic daca nu cumva e o femeie in viata lui.