| mentholinks a întrebat:

Cat de distrusi sunt oamenii astia? Am citit ca un miliardar vrea sa organizeze o STRANGERE DE FONDURI pentru Donald Trump, alt miliardar. Oare astia nu se pot satura o data? Au saracit populatia si infometat planeta si tot nu le ajunge?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Au saracit populatia si infometat planeta.
Stop. Dacă nu ai habar despre ce vorbești, mai bine taci.

| mentholinks explică (pentru sadrian46):

Nu ma refer strict la cei doi oameni ci in general la miliardarii astia, ei controleaza toate resursele planetei care ar trebui sa fie ale tuturor de fapt.

| sadrian46 a răspuns (pentru mentholinks):

Oookey. Și dacă ar fi ale tututor ( așa pretindeau comuniști că va fi), ce ar face acei toți tuți cu ele?
Uite, sunt cam 8 biliarde pe pământ acum. Eu îți repartizez ție partea ta. 1/764.756.666 din resursele planetei.
Ce ai face tu cu ele, pe bune? Te rog să răspunzi, căci așa spui tu că ar trebui să fie.

| mentholinks explică (pentru sadrian46):

Nu pun asa problema, eu ma gandesc ca daca tot au pus mana pe ele si trag toate sforile macar sa puna capat foametei. Eu sunt in Germania si pana si aici mai vezi pe la TV sa donezi 5 euro pentru mancare in Africa sau pentru medicamente, etc. Adica tot populatia sa suporte totul si ei doar sa adune?! Nu mi se pare deloc corect.

| sadrian46 a răspuns (pentru mentholinks):

Ți se pare. Dacă este supra producție de grâu în Canada, el devine așa de ieftin încât nu ai cu ce să plătești transportul până la siloz, așa că îi dă foc pe câmp să elibereze terenul pentru anul viitor. De aceasta nu este vinovat miliardarul Soros, ca să dau un exemplu.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu sunt distrusi, sunt extrem de destepti si isi folosesc puterea pentru a obtine ce vor.
Ca tu ii vezi pe prostii saraciti, este alta, dar nenea ala a fost scos din p**da mamicii destul de destept incat sa convinga N dobitoci sa doneze, intelegi?winking

| acerr a răspuns:

HAAHAA aa a ce tare! nemernicii