| Girly97 a întrebat:

Cat de eficienta considerati ca este ideea ca daca ii spuneti unui copil ca il duceti la medic pentru o consultatie de rutina ii spuneti ca nu are niciun vaccin de facut chiar daca stiti ca trebuie sa faca unul?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este bine să îi ascunzi unui copil adevărul atunci cînd este necesar să îl afle. Își va pierde încrederea în tine și îl înveți indirect o conduită duplicitară.

| aXy99 a răspuns:

Nu prea sunt de acord cu acesta modalitate.

| Emma30555 a răspuns:

Cred ca mai bine ii explici ca trebuie sa meargă la doctor, ca e bine pentru el, mai bine ii spui adevărul, dar ii explici ca asa este necesar, și sa fie curajos

| Yee a răspuns:

Odata mama m-a dus la gradinita... aveam 4-5 ani...a zis ca doar salutam educatoarea si mergem acasa. De fapt m-a lasat acolo. Mai tin minte si astazi.