| DracuIa a întrebat:

Cat de mult visati?big grin
Ce parere aveti despre vise?
Le acordati o anumita semnificatie sau importanta?tongue
La mine, mare parte din vise sunt cosmaruri, oare de ce? :-s

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sa visezi nu costa nimic, dar sa realizezi visele costa, chiar daca unele costa doar timp, rabdare si suferinta si nu neaparat bani.

| anonimg a răspuns:

Postolache_Larisa_2001 a raspuns foarte bine si merita funda.
Pe langa rugaciunea recomandata inainte de culcare iti spun ca sa nu asculti muzica pe care o asculti de obicei, si nici sa adormi cu muzica.
Iti recomand muzica de la playlist-ul meu. Dar nici aceasta nu trebuie ascultata in timpul somnului.

| danay72 a răspuns:

Visele apar din mulțimea gândurilor, nu înseamnă nimic.

| munteanuionvictor a răspuns:

Visez din când în când. Nu le dau importanţă, dar mă simt fericit și încurajat după ce am un vis frumos.

| xByte a răspuns:

Pe timpul somnului sunt cam 50% sanse sa visez.

Desi sunt cateva vise ce s-au repetat, si pe care mi le aduc aminte chiar si dupa luni bune fata de cand le-am avut, nu le dau importanta.

Desi nu am nici o parere bine definita despre vise, pot spune ca le gasesc a fi fascinante deoarece par foarte reale. Chiar daca nu mi s-a intamplat pana acum, mi-ar face placere sa am parte de un vis lucid.

| Postolache_Larisa_2001 a răspuns:

Roagă-te inainte de culcare