| croissant a întrebat:

Cat durează cununia civila? La cununie se aplica aceea întrebare,, Ciocolata Kandia vrei sa îl iei de soț pe Ciocolata Milka?" Sau cum este?

Răspuns Câştigător
| asperger3 a răspuns:

Ceremonia durează maxim 10 minute, sunt înșiruite o serie de articole din codul civul și e formula clasică cetățene X, de buna voie și nesilit de nimeni...
Si parca exista posibilitatea de a se opune persoane și din auzite (trebuie verificata ultima informație) dacă spui nu, chiar si in gluma, un anumit timp nu mai poți depune acte la starea civila

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "cununia civila" si vad ca sunteti multi care nu cunoasteti termenii corecti.
CASATORIA civila ( este corect) si CUNUNIA RELIGIOASA!

Da, la ambele esti intrebat daca vrei sa sa-l iei de sot/sotie pe celalalt.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un timp de așteptare la rând în sala alăturată. În funcție de mulțimea celor care se căsătoresc în acea zi, se poate aștepta o oră. Apoi cam 30 de minute maximum.

| goguPatent a răspuns:

Ceremonia în sine maxim 10 minute.