| Xerolm a întrebat:

Cat la suta conteaza pentru voi infatisarea? Dar personalitatea? Dar inteligenta?

Răspuns Câştigător
| bambi12313 a răspuns:

Ce conteaza infatisarea daca fata/baiatul te fericit/a? Pun accent si pe infatisare dar nu atat de mult pe cat pun pe principii si sentimente. Frumusetea este trecatoare dar personalitatea nu. Daca o persoana te jigneste la inceput odata, de doua ori de trei ori te va jigni mereu cu toate a e fat frumos. Cel mai fericit/a esti atunci cand esti in bratele celui care te iubeste si te face sa simti ca plutesti, atunci cand iti sopteste lucruri dulci, atunci cand te mangaie si te protejeaza, atunci cand te faci sa te simti unic. Asta este drumul spre fericire, pentru ca asta inseamna FERICIREA ci nu infatisarea.

| Λndrei a răspuns (pentru bambi12313):

Frumos,ai dreptate!

44 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

30%, 35%, 35%.

| IMC90 a răspuns:

Depinde la cine...

in cazul prietenilor :

- infatisare : 0%
- personalitate : 70%
- inteligenta 30%

Daca vine vorba de o fata care sa-mi placa :

- infatisarea: 40%
- personalitatea: 40%
- inteligenta: 20%

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Cel mai mult pentru mine conteaza personalitatea...in proportie de 70 la suta, aici as include si inteligenta pentru ca sunt oarecum in corelare.iar restul aspectul fizic care nu joaca un rol asa important, mai ales ca trecerea ireversibila a timpului lasa urme fizice, in schimb partea interioara ramane intacta.

| Paulla a răspuns:

60% personalitatea, câte 20% inteligenţa şi aspectul fizic.

| SaveTheNature a răspuns:

In sfarsit o intrebare mai buna. Conteaza toate 3. Dar as spune ca cel mai important in viata este "a sti". Sa stii de toate.

| huuu a răspuns:

| Mădă0611 a răspuns:

Chestia e ca o persoana care iti place e frumoasa, cea mai frumoasa, pentru tine, dar ca sa iti placa trebuie s-o cunosti cat de cat, si aspectul fizic te incurajeaza sau nu sa faci pasul asta, asa ca la prima vedere: 65% infatisare/ 35% personalitate (aici intra si inteligenta), daca e vorba de mai mult, adica o relatie: personalitate 75%, infatisare 25%, oricum deja e cea mai minunata persoana din lume tongue A, daca vorbim de amici, 80% personalitate/20% infatisare.

| Dariusuu a răspuns:

Infatisarea - Frumusetea exterioara e doar un ambalaj. 15%

Personalitatea - 50% -

Inteligenta - Nu conteaza cat de inteligent/a e. Conteaza sa iti placa.
Ca sa dau un procent. 5%

| IMC90 a răspuns (pentru Dariusuu):

Aaaaaa

15+50+5 = 70

cu restul de 30 % ce-ai facut?

| Paulla a răspuns (pentru IMC90):

Ai pretenţii prea mari... mai este una mai jos care, în total, are 310%.

| IMC90 a răspuns (pentru Paulla):

rolling on the floor
e in stare de extaz inseamna rolling on the floor

| Dariusuu a răspuns (pentru IMC90):

Nu tin cont

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Dacă nu eşti cât de cât frumo(a)s/ă, deşte(a)pentru/ă şi fericit nici nu mă interesează.
Pe curând!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Imfatisare:
-Interior:100%
-Exterior:40%
Personaliate:100%
Inteligenta:70%(adica sa fie de nota 8 sau 9... )
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza toate, desigur ca toti cautam persoana potrivita, de obicei cu procente mari happy 90-60-90 laughing

| Demonull a răspuns:

Hai sa schimbam putin ordinea. daca imi place o femeie fizic ma aproprii de ea incercand sa o cunosc, sa vad daca e inteligenta daca are o personalitate mai puternica ca a mealaughingAh, si cand voi gasi acea femeie o sa fiu cel mai fericit.Sa incercam sa invers, ea inteligenta personalitate ok dar arata ca „Beti cea urata„ probabil incerc sa ma aproprii de ea si cine stie se poate lega cevahappy

| Wehes a răspuns:

Stiu ca nu e bine, dar un raspuns sincer ar fi :
50 % Infatisarea.
30 % Personalitatea.
20 % Inteligenta.

| Cosmin1I a răspuns:

Inteligenta/Personalitate/Infatisare ...in ordinea asta si toata 3 conteaza.

| Annim a răspuns:

40 % inteligenta
50 % personalitate
10 % aspect exterior
_______________________________________________
Nu ai precizat in ce context de aceea nu doresc sa filozofez despre fata perfecta si insusirile ei, ceea ce vezi sus nu se refera la "EA", e propriul itinerar dupa care Apreciez si Analizez oamenii. Bye

| Forev3rAlone a răspuns:

20% Infatisarea, 50% Personalitatea, 30% Inteligenta.

| alex0110 a răspuns:

Pentru o prima impresie a cuiva, asta ar avea in vedere:
-5% Infatisare
-65% Inteligenta
-30% Personalitate
Pentru o prietena as alege:
-10% Infatisatea
-55% Inteligenta
-35% Personalitate
In concluzie, pentru mine nu conteaza infatisatea, caci e doar o carapace care ne va urmari toata viata, inteligenta este foarte foarte importanta pentru o persoana, deoareca, fara ea, nu se poate, iar personalitatea este medie ca importanta.

Răspuns utilizator avertizat
| Sănduțța a răspuns:

30%-infatisarea
40%-personalitatea
30%-inteligenta

| CamiiBăă a răspuns:

Infatisareabatting eyelashes - 40%
Personalitatea happy -20%
Inteligentawinking-40%
Acestea sunt raspunsurile mele ....PE O SCARA DE 1 LA 10.

| Labyrinth a răspuns:

Depinde în ce context. Dacă de exemplu sunt un creator de modă nu mă interesează prea mult inteligenţa, pe prima treaptă e înfăţişarea şi după personalitatea în procent mai mic.
Dacă vreau să intru într-o relaţie şi vreau să fie de lungă durată sincer nu ştiu ce-aş pune pe primul loc. Cred că personalitatea vreo 40%, infăţişarea 30% şi inteligenţa 30%.

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

1.personalitatea. Degeaba esti cel mai superb om si cel mai bine imbracat, daca ai personalitate de prost.
2.inteligenta. La unele persoane eu chiar tin sa fie putin inteligenti.Dar am o colega cu note cam mici la scoala, si totusi pot sa spun ca ia 10 la "scoala vietii", e haioasa, prietenoasa si imi da mereu sfaturi bune. O ador. Ea e excepia pe care am facut-o eu vorbind de inteligenta.
3.foarte putin: infatisarea

| dodo1530 a răspuns:

Personalitatea, pentru mine, conteaza aproximativ 80%. Inteligenta, in jur de 15%, iar infatisarea restul de 5%.

| BYGGeo a răspuns:

Infatisare 40%
personalitate 40%
inteligenta 20%
=100%

| Madallina3 a răspuns:

40% infatisearea
60% personalitatea
100% inteligenta

| lexzor a răspuns:

Pentru mine conteaza mai mult personalitatea, insa pun accent si pe infatisare si inteligenta.

| Leptosome a răspuns:

60 %- un baiat trebuie sa fie ingrijit pe exterior, dar si ce este innauntru conteaza.

| redy04 a răspuns:

Intr-un total de 100%... ar fi cam asa:

30% aspect fizic
35% personalitate
35% inteligenta

| Kosminutza12 a răspuns:

Din totalul persoanei mele, toate valoreaza 100%!winking