| Andreea_1745 a întrebat:

Cat poate dura o prietenie?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Pana in momentul cand unul dintre prieteni inceteaza sa mai imparta.Zambete,timp,sfaturi,imbratisari si mai ales un umer pe care sa plangi cand ti-e greu

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mai mult sau mai putin, in functie de cat de multe lucruri au in comun cele doua persoane (nu ma refer la lucruri fizice, desigur!). Prieteniile copilariei de obicei se termina cand se depaseste aceasta varsta, prieteniile tinerilor sunt mai durabile, dar si aici intervine viata si cand unul are familie si copii si celalalt este single, nu mai sunt pe acelasi nivel de comunicare. Sunt cazuri, rare, cand o prietenie dureaza toata viata!

| TeoPT a răspuns:

O prietenie nu se sfarseste. Daca se sfarseste inseamna ca nu a existat niciodatawinking

| Cσσкiє a răspuns:

Depinde de fiecare dintre persoanele respective. Prietenie înseamnă respect şi comunicare, unii zic că-ţi sunt prieteni dar nici nu te bagă în seamă.

| Woofy a răspuns:

Toata viata.happy

| Ioana2518 a răspuns:

Depinde ce fel de piretenie...de obicei prietenia la fete nu poate dura prea mult, deoarece, una dintre cele doua poate devenii invidioasa pe cealalta din diferite motive: Ba invidioasa ca are un iubit belea, ba ca are bani, ba ca se imbraca prea bine, ba ca e respectata mai mult decat cealalta.La baieti, nu stiu ce sa zic, la ei e mai simplu, nu prea sunt ei genul de oameni care sa fie invidiosi, acum depinde si de caracteru fiecaruia. Funda?happy

| BlueBaby a răspuns:

O viata:X Daca e pastrata cu inteligenta. Increderea e pe primul loc.

| RoxiutzaRux a răspuns:

O prietenie dureaza atata timp cat totul este roz, caci pe urma nu mai exista!

| 9999azucena9999 a răspuns:

O prietenie poate dura o viata intreaga daca este una reala.Trebuie doar sa existe comunicare, altfel te vei distanta de acea persoana.De la o simpla cearta nu trebuie sa incheiati orice relatie de prietenie mai ales daca sunteti prieteni de mult. Prietenia tine cat timp decideti voi.