| iriedaily a întrebat:

Cat timp ati invatat pentru permis(cat. B)?

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Pai eu zic sa iti iei cartea de la editura teocora de marius stanculescu e cea mai buna si cea mai mica adica putine pagini.eu am luat permisu in 2008 b-ul si tot de pe cartea asta am invatat numai ca era din 2008 si invatam cam 30 de min pe zi timp de o saptamana si ceva si am luat din prima cu 23 de puncte.iar acum cateva zile am luat si c-ul si am cumparat aceeasi carte din 2011 numai ca era pentru toate categoriile si de doua ori am deschiso si am citit din ea cate o jumate de ora si nu am mai deschiso deloc am fauto uitata(bine ca eu stiam deja din 2008 de cand luasem b si mecanica o stiam de la scoala ca eu am facut profesionala si dupa liceul) si dupa aia am trecut la chestionare pe drpciv.ro am facut cam 5 chestionare pe zi timp de 2-3 saptamani bine ca ma jucam cu ele nu aveam ce din ele si la sala am luat tot din prima da cu 22 miau picat cateva intrebari care erau f grele nu din circulatie din tahograf.iar in 2008 cand am luat b nu stiam de drpciv.ro si nu aveam nici net era un program care se instala in pc cd-ul mi la imprumutat instructoru si dupa ala am facut

vreau sa iti spun ca daca faci pe www. drpciv.ro chestionare e de 10 ori mai usor ca in 2008 pentru ca pe site asta sunt intrebarile si raspunsurile exact exact ca la examen intra si fa-ti cont acolo te loghezi si dai la testare examen online dupa aia iti da sa alegi tara dupa iti da sa bagi codul ala din litere care e scris putin mai jos doar il copiezi si dupa iti da 3 intrebari de acomodare si urmeaza chestionarul

funda plsssss daca nu reusesti ceva lasa un id pe privat

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La examenul teoric am invatat in jur de o luna si ceva. La examenul practic am stat mai mult timp pentru ca aveam niste probleme financiare.

| simonika_8118 a răspuns:

Mult...

| simonika_8118 a răspuns:

Mult timp