| aimullah123 a întrebat:

Cata nicotina au tigarile de foi? Nu gasesc nicaieri aceasta informatie.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De vreo 10-20 ori mai mult decât țigaretele adică 100-200 miligrame de nicotina

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O țigară ( că celelalte sunt țigarete) face cât un pachet.

| relian a răspuns:

Alea au foi de tutun, deci cita nicotina contin acele frunze, atita are tigara aia.
Banui ca gtigarile astea facute din foi(frunze) de tutun, is neprocesate, zic nu stiu sigur.Ma refer sa se mai scoata ceva nicotina din ele.
Cred ca tigarile is reglementate cita nicotina sa aiba, dar in orice caz tigarile de foi au mai multa nicotina decat tigarile cu filtru si maruntite.

Cita nicotina poate sa contina? Intre 100-200 miligrame de nicotina pe tigara.
Comparativ cu o tigare de aia cu filtru, este f mult, aia are undeva la 8 miligrame, bineinteles este si mai putin tutun acolo fata de aia de foi.
Dar cred ca si la greutate, aia de foi tot contine mai multa nicotina decat tigarile obisnuite.