| anonim_4396 a întrebat:

Cate cuvinte sunt in limba engleza?
Si cate cuvinte sunt in limba franceza?

Răspuns Câştigător
| MaTrIx8378 a răspuns:

Limba engleza a "implinit" 1.000.000 de cuvinte dupa integrarea cuvintelor "noob", "defriend" sau "chiconomics" in vocabular, la data de 10 iunie 2009.
Ca in orice alta limba, vocabularul variaza, unele cuvinte fiind adaugate (neologisme) si altele eliminate (arhaisme) din limba, deci nu se poate sti un numar foarte foarte precis.
In limba franceza n-am gasit nimic, sorry, dar cu siguranta mai putine decat la limba engleza, bafta

2 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Fara numar. laughing

| crystall17 a răspuns:

120000 in franceza