| 1Mihai1 a întrebat:

Cate cuvinte trebuie sa stii la engleza, pentru a fi la nivelul intermediar?

1 răspuns:
| Ager a răspuns:

Nu există o limită a numărului de cuvinte. Dar există 3 clase (de fapt 6) a nivelului cunoașterii unei limbi (A1, A2, B1,B2,C1,C2). Dacă vei da o căutare pe "goagăl" le găsești, împreună cu cerințele de îndeplinit pentru a fi de un anumit nivel. În plus acestea nu se bazează doar pe cuvinte ci: conversație, lectură, scriere.