| 1Mihai1 a întrebat:

Stie cineva cate cuvinte trebuie sa stii in engleza pentru a fii la nivelul incepator? (rog seriozitate).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1000. Ca sa fi la nivel incepator, trebuie sa stii sa exprimi sau sa intelegi vreo mie de cocofifi. Si nu ma refer neaparat la engleza, in orice limba. La nivel mediu, mai bagi niste gramatica asortata la aceste o mie de cocofifi, si mai adaugi inca 1000. Dupa aia, e simplu: te apuci sa citesti direct in original carti, reviste, filme, etc, si nivelul avansat vine de la sine.
Cum se face sa ajungi acolo? Simplu. Iti cumperi un carnetel si notezi in fiecare zi 10 cuvinte, si incerci sa le comunici a doua zi (iti trebuie un vorbitor nativ de engleza ca sa te ajute). In 100 de zile, prin repetitie si adugare zilnica de 10 cuvinte noi in schema, te-ai scos. Succes!

2 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, pai cel mai important e sa stii sa saluti, sa raspunzi la intrebarea cum te cheama sau cati ani ai, zilele, numeralele, culorile.restul le inveti treptat dar te poti ajuta foarte mult de google translatehappy
Succes!