| neanicu a întrebat:

Cate decenii va mai dura pana efectiv China va depasi SUA la produsul intern brut? vreo parere?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu nu cred ca foarte mult. China a evoluat fantastic de mult in ultimii 5-10 ani, este de nerecunoscut.

| Razvan a răspuns:

Maxim 3 decenii.China a reprezentat mereu cea mai mare amenintare pe plan economic pentru America.SUA se tine inca bine pe pozitii datorita Tratatului Liberului Schimb cu ajutorul caruia practic "resusciteaza" dolarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20-30 de ani presupun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate decenii mai dureaza pana nu va mai exista, efectiv, granita si va fi un stat planetar, statul Terra?