| Mădă0611 a întrebat:

Cate ore dormiti pe zi?

43 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De obicei, undeva între 6 şi 8.

| AFR81 a răspuns:

Inainte de vreun examen, 2-3. Cand nu am nimic de facut a doua zi, dorm 8-9-10 ore.

| RAY a răspuns:

Cateodata dorm si ziua 2, 3 si toata noaptea, in orice caz daca nu bag 8 ore sunt toata ziua mort

| Drimmero a răspuns:

Fara numar/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam 6 sad

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu,ca orice om normal, dorm noaptea, nu ziuarolling on the floor
Dar am inteles unde,, bati''
In jur de 6-7 ore! Mai mult sau mai putin.
Cand dorm mai putin de 5 ore recuperez cam 2-3 nopti!

| Mădă0611 explică (pentru Fatamuntilor):

"Zi" are si alt sens, "interval de timp de 24 de ore, corespunzător unei rotații a Pământului în jurul axei sale;". Ma gandeam sa intreb pe noapte, dar unii se culca pe la 4-5-6 si se trezesc la 12-13-14, si nu voiam raspunsuri pentru orele in care e intuneric, sau unii lucreaza pe schimburi.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Mădă0611):

Mada, am inteles intrebarea.
Ritmul biologic functioneza diferit la fiecare individ. Unii se simt odihniti daca dorm 5-6 ore, altii mai au nevoie de somn si dupa 7-8.
Se stie ca somnul de noapte e cel mai odinitor, dar cred ca corpul se poate adapta.

| Frank51 a răspuns:

6-9.

| WaterDrop a răspuns:

3-6 ore

| UnBroken2016 a răspuns:

Prea putine

| Mădă0611 explică (pentru UnBroken2016):

Cat de putine?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Depinde. Poate una, poate 3 -4. Depinde de noroc

| Mădă0611 explică (pentru UnBroken2016):

Dă fac! Si esti viu sau este net dincolo? laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Sunt mai viu ca majoritatea oamenilor de pe planeta laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru Mădă0611):

Somnul lui tine cat ar tine un film bun, ma mir cum de vede tastatura, la cat de somnoros poate sa fie!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Cum am zis mai sus, mai mai viu ca majoritatea. E complicat ce stiti voi. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Esti pe Duracell, nu?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu, dar cine crezi ca le alimenteaza rolling on the floor

| Mădă0611 explică (pentru UnBroken2016):

Numai beţ! devil

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Vreo blonda cocheta? Bwuahahaha

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Tu ai vreo problema cu somnul sau ce? Ca nu puneai degeaba intrebarea daca era.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu beau.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Macar de ar tine pasul cu mine laughing. Dar ea e normala, ii trebuie somn.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ii treubuie somn, o epuizezi tu destul, presupun rolling on the floor)

| Mădă0611 explică (pentru UnBroken2016):

Vreau sa ma angajez la o fabrica. Sunt simtita si timida si nu pot lucra cu oameni, iar pentru chestii in domeniu nu am experienta (sunt simtita, nu ma bag), si programul e de la 7, trebuie sa fac naveta, autobuzul e la 6, m-as trezi pe la 5, 5 fara. Deocamdata ma culc la 2... , adorm rapid, dar visez mult, deci ma trezesc obosita pe la 8-9. Oricum, rar ma culc inainte de 12. Cand dorm 4-5 ore sunt asa obosita ca imi bate inima sacadat, ma apasa ceva pe piept... oh go on

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu neaparat de la sex dar vad ca oamenii in general sunt obositi noaptea chiar daca nu fac nimic. NU inceteaza sa ma fascineze chestia asta.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Pe timp de vara doar de somn am eu chef, de nu m-as distra toata ziua si noaptea, pana cand mi se termina mie Duracell-ul/

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

O viata ai, daca si pe aia o dormi laughing. O sa "dormI" destul cand ai sa crapi.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Pai da, viata trebuie traita, cine stie cand ne trezim cu teasta crapata dintr-o data si pusi in sicriu si ingropati, viata trebuie traita, dar viata mai mult inseamna chin decat satisfactie! Nu poti sa faci ceea ce vrei tu, doar daca vrei asta neaparat

| Mădă0611 explică (pentru UnBroken2016):

"It's hard to say that I'd rather stay awake when I'm asleep
'Cause everything is never as it seems
(When I fall asleep)" \:d/
https://www.youtube.com/watch?v=psuRGfAaju4
M-am gandit la asta, numa' ca a 2-a zi am treaba care trebuie facuta.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Asta e viata. Daca nu te nasti milionar nu e mereu roz. Dar ideea e sa mergi mai departe. Eu am vazut lumina de la capatul tunelului abia dupa 20 de ani. Si zic asta ca vad multi ca se plang pe aici sau vor sa se omoare si au abia 14 15 ani si cred ca viata lor va fi mereu de rahat si altele.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Aia sunt setati pe 0 ratiune, la 14 ani abia le-a crescut mustata si ei se pretind cunoscatori ai lumii si vor sa se omoare! Mai bine, scapam de niste prosti, plozii ca aia ne trag in jos!

| Mădă0611 explică (pentru UnBroken2016):

La varsta asta ii loveste lăvu' pentru prima data si nu stiu ce sa faca, asa ca sufera de vai de ei.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

La cei cu "lavu" nu le raspund ca nu m-as putea abtine sa nu fac misto de prostia lor, aia sunt praf. Eu ma refeream mai mult la cei care au adevarate probleme in familie, tata betiv, tata & mama nenorociti si altele.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

CUm am zis mai sus lui Madalina, nu e mereu asa usor de catalogat. Unii chiar au probleme si nevoie de suport. Dar cum pamantul asta e "facut" sa nu ii pese nimanui de nimanui doar cei mai puternici sau sociopatii merg mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea dorm.

Yolo.

| Mădă0611 explică (pentru anonim_4396):

Povesti. Tocmai, pentru ca traiesti doar o data, trebuie sa te odihnesti ca sa iti prelungesti existenta. Telefonul daca nu il pui la incarcat se inchide.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Mădă0611):

N-am zis că nu dorm deloc, am spus că nu prea dorm, în sensu' că dorm destul de puțin într-o singură noapte.

Iar prin urmare, telefonul care-l pui la încărcat la intervale scurte de timp, rezistă, după care repeți același proces.
Simple as fu.ck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 6 si 8.Cateodata 4, depinde de zi.

| UzOm a răspuns:

12-13

| RagnarokR a răspuns: