| anonim_4396 a întrebat:

Cate persoane oare au murit in acele zile la Timisoara?

22 decembrie 1989 - Timisoara + cadavre ascunse (filmari furate de la S.R.I.)
https://www.youtube.com/......tps?/watch

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Enorm de mulți, dar din pa ate nu vom ști niciodată numărul exact. Ticălosul de Iliescu si-a șters toate urmele în cele 3 mandate pe care le-a avut. Măcar acum la 30 de ani de la revoluție, ar trebui sa aibă și el soarta lui Ceaușescu!

5 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Niciodată nu se va afla adevărul. Cine sa-i numere?

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Iliescu ca doar el a organizat lovitura de stat

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Tot el e interesat sa nu se afle adevarul.
După plecarea cu elicopterul a soților Cesusescu s-au format doua guverne. Unul condus de Petre Roman si unul de Verdet. Televiziunea transmitea in direct un fel de duplex, de la ambele guverne. Cu Verdet îmi mai amintesc doar pe Generalul Gusa si pe Anda Călugăreanu. Cu Roman era Iliescu, Caramitru, Mircea Dinescu. La un moment dat in noapte, Rusia a sunat la telefon pe Generalul Gușa si la întrebat daca are nevoie de ajutoare. Era tradusa convorbirea in romana si generalul Gusa a refuzat ajutorul. Dar se pare ca Iliescu nu. După revoluție a murit si Generalul Gusa si Anda Călugăreanu. Masmedia consemna ca au fost si ei victimele lui Iliescu. Tot ce se poate. Eu am urmărit revoluția la TV aproape non stop, si zi si noapte. Numai un om fara judecata nu ar fi înțeles din prima ce fel de om este Iliescu. Dar posibil sa fi fost toți sub hipnoza altfel nu pot sa cred ca nu s-au prins. Eu am votat in 1990 pe Radu Câmpeanu.

| Nonolita a răspuns:

Nu se stie adevarul.
Acum, fiecare infloreste ca sa atraga atentia sau poate sa devina vedeta. Filmarile nu se pot fura de la SRI.

| RAY a răspuns (pentru Nonolita):

Pai uite ca s-a putut