| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta salbaticie a teroristilor? Si totul in numele religiei. https://www.youtube.com/......tps?/watch

23 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Aici e vorba de lipsa de dragoste si de empatie. Si unde acestea lipsesc, in mod automat le vor lua locul ura si dusmania.
Daca nu ar avea religie oamenii setorsi de sange vor inventa altceva ca sa-si manifeste ura lor fata de semeni. Este in sangele musulmanilor ca ei sa urasca pe Dumnezeu. Cu cat mai mult pe slujitorii Lui!
Nu m-am uitat la videoclip, ci am citit doar cateva din comentariile acestuia.
Consider ca cine nu este acord cu pacea, nu trebuie sa mai traiasca.
La fel cum parintii sunt vinovati daca copiii lor se omoara intre ei, tot asa si America si toate statele din lume sunt vinovate pentru ca nu intervin cu forta ca sa impuna libertatea religioasa.
La fel ar trebui procedat si in Coreea de Nord. Dictatura trebuie sa dispara de pe pamant, indiferent de forma acesteia si de marimea ei.
Chiar si un sofer este pedepsit de lege daca nu opreste cand vede un accident. Chiar si un martor cade sub pedepasa legii daca tainuieste o infractiune. Chiar si un om este vinovat daca nu scapa pe un altul.
Tot la fel si statele lumii sunt vinovate si sunt sub pedepasa divina daca nu intervin. Si acestea sunt si ele pedepsite de Dumnezeu pentru indiferenta lor. Si acest lucru s-a vazut si o sa se mai vada daca se continua traind numai pentru noi insine, fie la nivel individual, fie la nivel de stat.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Este ușor de strâns adepți când idealul tău este acela de a avea/oferi posibilitatea să-ți manifești toate pornirile firii pământești: ura și vrăjmășia de orice natură ar fi acestea (etnie, religioasă, etc), moartea, poligamia, și altele. Oamenii au legalizat defectele lor de caracter pentru ca să le poată manifesta nestingheriți. Dar aceștia nu vor scăpa nepepsiti de Dumnezeu. Vedem și acum soarta musulmanilor: că ei sunt în lumea a treia din pricina sărăciei. Dubaiul a scăpat pentru că sunt mai occidentali, și nu sunt așa sălbatici ca ceilalți frați ai lor (Iran, Irak, Afganistan, Pakistan, India, Egipt, etc. Vedem cu ochii noștri că aceste state musulmane sunt sărace rău de tot și nimeni nu se duce să locuiască acolo. Ochii lor sunt roșii, dar nu de vin, ci din pricina dorinței lor de răzbunare. Aceasta clocotește în sângele lor. Dar Dumnezeu pedepsește corupția morală.
Și noi suntem un stat sărac pe lângă celelalte state din UE, deoarece corupția la noi a depășit imaginația acestor state.
Allah-ul musulmanilor este doar un zeu al războiului, al răzbunării. Este o invenție a lor pentru ca acești setoși de sânge să-și poată manifesta pornirile. Este de fapt spiritul celui rău, din care firea pământească se alimentează mereu și mereu. Și când vreunul din ei ajunge să cunoască pe Dumnezeu, acesta este condamnat la moarte. Păi cum să nu pedepsească Dumnezeu un astfel de stat?

| halogen001 a răspuns:

Religia e un mijloc de control al multimii si se bazeaza pe minciuna si pe fantezie data drept adevar si folosita ca justificare pentru fapte de genul asta. Stiinta si ratiunea sunt superioare fanteziilor religioase si in timp vor elimina primitivismul religios de orice fel.

| Apokales a răspuns:

Cred ca trebuie sa ii invatam minte pe nemernici, sa nu-i mai primim in Europa ca prima masura. Mai aud chestia asta ce imi face scarba: "sunt si ei oameni, la fel ca noi" venita de la oamenii ce nu inteleg sensul semnului egal intre noi si ei. Acel semn de egal nu doar ca ii pune pe toti laolalta, dar le justifica venirea si actiunile rauvoitoare. Drepturile omului sunt o gluma cand vine vorba de animale.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mare vorba ai spus. Chiar m-ai facut sa-mi schimb parerea de ai mai privi ca pe niste animale.
Suntem teritoriali, crestinii n-au ce cauta acolo, iar musulmanii nu au ce cauta aici, in Europa. Sa se decapiteze intre ei, da-i dracu'! Am avut si noi 1000 de ani de intuneric din cauza crestinismului, dar nu mai vezi in ziua de astazi ca omoram in numele lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

O spun: nu-mi pasa. Valori diferite inseamna conflict. Daca nu adera la valorile noastre democratice, asa cum bine spui, nu au ce cauta aici. Si nu doar cele democratice, avem mult mai multe de atat.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu. Iar asta nu-mi schimba punctul de vedere.

| anonimg a răspuns (pentru Apokales):

S-a văzut clar -in mai toată lumea- că teroriștii sunt în general musulmani. Musulmanii au dărâmat turnurile gemene din America, ei au omorât pe unii din Franța, alții aruncă în aer alte moschei, etc...
Occidentul nu trebuie să aibă relații cu orientul terorist. Guvernele statelor trebuie să filtreze la sânge cine pe aceia care doresc să le calce hotarele. Și ca și Dubaiul care interzice manifestarea altei credințe, tot așa și alte state să interzică manifestarea religiei islamice.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cat timp religia atenteaza la viata oamenilor, ea trebuie interzisa. Si in numele lui Allah -din pricina lui- au devenit musulmanii teroristi.
Un om poate sa injure si sa blesteme pe Dumnezeu -dar niciun crestin nu are dreptul sa condamne pe acest om. Dar cand este vorba de Allah, de-abia astepata inchinatorii lui ca sa prinda pe cineva facand aceste lucruri.
Biserica catolica este vinovata pentru crimele din trecut (chiar daca acum si-a cerut iertare pentru acest lucru) -si de aceea ea nu ar trebui sa existe in afara statului sau. Conducatorii statelor sunt straini de Dumnezei; astfel ei sunt orbi si nu au cum sa vada sub ce forma se ascunde diavolul.

| anonimg a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu toti musulmanii sunt asa. Cei care mai au o urma de moralitate in ei parasesc atat tara, casa, si chiar religia corupta in care s-au nascut. Dar aceia care nu pot parasi tara sunt condamnati de catre familia lor, si nu exista niciun om care sa-i scape.

Răspuns utilizator avertizat
| badpanda a răspuns:

Sunt invataturi din Vechiul Testament ale zeului iubitor de oameni:

Isaia 13:15-18~
15Toti ceice vor fi prinsi, vor fi strapunsi, si toti cei ce vor fi apucati, vor cadea ucisi de sabie.
16Copiii lor vor fi zdrobiti supt ochii lor, casele le vor fi jafuite, si nevestele lor vor fi necinstite.
17Iata, atît împotriva lor pe Mezi, cari nu se uita la argint, si nu poftesc aurul.
18Cu arcurile lor vor doborî pe tineri, si vor fi fara mila pentru rodul pîntecelor: ochiul lor nu va cruta pe copii.
2 Cronici 15:13~
13si oricine nu cauta pe Domnul, Dumnezeul lui Israel, trebuia omorît, fie mic fie mare, fie barbat fie femeie.
Exodu 22:20~
"20Cine aduce jertfe altor dumnezei decît Domnului singur, sa fie nimicit cu desavîrsire."
15atunci sa treci prin ascutisul sabiei pe locuitorii din cetatea aceea, s’o nimicesti cu desavîrsire împreuna cu tot ce va fi în ea, si sa -i treci chiar si vitele prin ascutisul sabiei.
Deuteronomy 13:7-12 ~
7dintre dumnezeii popoarelor cari va înconjoara, lînga tine sau departe de tine, dela o margine a pamîntului pana la cealalta-
8sa nu te învoiesti si sa nu -l asculti; sa n’arunci spre el o privire de mila, sa nu -l cruti, si sa nu -l ascunzi.
9Ci sa -l omori; întai mîna ta sa se ridice asupra lui ca sa -l omoare, si apoi mîna întregului popor;
Levitic 24:14-16~
14,,Scoate din tabara pe cel ce a hulit; toti ceice l-au auzit, sa-si puna mînile pe capul lui, si toata adunarea sa -l ucida cu pietre.
51Cînd va porni cortul, Levitii sa -l desfaca; si cînd se va opri cortul, Levitii sa -l întinda; iar strainul care se va apropia de el, sa fie pedepsit cu moartea.

15Sa lucrezi sase zile; dar a saptea este Sabatul, ziua de odihna, închinata Domnului. Cine va face vreo lucrare în ziua Sabatului, va fi pedepsit cu moartea.

Răspuns utilizator avertizat