| anonim_4396 a întrebat:

Cate zile pot sa las o butelie co2 intr-un pisto airsoftl, daca trag cu el si nu termin butelia cat timp pot sa il las cu butelia pusa daca mai trag si urmatoarea zi? tongue

Răspuns Câştigător
| robijam a răspuns:

Eu am tinut-o 2 saptamani. Daca nu mai sta bine acolo butelia in incarcator sau crosa ( nu sigileaza si scapa gaz ) de fiecare data cand o bagi da pe capul buteliei cu ulei siliconic.

| UnnamedKM45 a răspuns (pentru robijam):

Pai si i s-a intamplat ceva pistolului? Ma refer ca am vazut undeva ca scria sa tii decat o zi butelia in el...

| UnnamedKM45 a răspuns (pentru robijam):

Auzi am o intrebare la jericho 941 am vazut ca nu mai trebuie sa tragi de manson in spate(sa incarci intelegi ce zic) e adevarat? Sau merge si cu si fara sa tragi de manson in spate?

| robijam a răspuns (pentru UnnamedKM45):

Da, nu mai trebuie armat doarece nu are blowback. Chestia cu tinutul o zi in incarcator este doar o recomandare, se poate tine si mai mult.

| UnnamedKM45 a răspuns (pentru robijam):

Mersi!