| ZambetFalsXD a întrebat:

Cateodata mi'as fi dorit sa fiu baiat,m-am saturat de baietii care se uita mereu la sani si forme,adica ei ce au?! nu au nimic,adica nu se vede absolut nimic,nu iese nimic in evidenta cum iese la noi, sa nu mai zic de faptul ca noi fetele nu ne uitam la "partea de jos " pentru ca sigur nu este una importanta, e o diferenta de la cer la pamant....noi daca nu prea avem sani nu se aseaza nici o bluza sau o rochita pe noi iar la ei,asta nu conteaza,nu cred ca este vreun decolteu la pantaloni in care sa se vada," baietilor " cum e la noi,nu cred ca se pune accentul doar pe asta cum se face la noi,gen "uite ce buna e asta! ce sani are! " adica acum esti luata doar dupa forme? adica fetele mai slabute nu prea au sani,in schimb baietii mai slabi au, nu conteaza cat esti de gras sau slab, ce parere aveti? si mai avem si menstruatie..pe ei, nu cred ca vreo fata a zis vreo data "wow ce bun e asta o are asa de mare! "

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Problema este si la baieti si la fete, si aceasta se numeste: lipsa de educatie; la baieti ca nu au fost educati ce sa priveasca, iar la fete ca nu stiu cum sa se imbrace.
O fata care isi arata sexualitatea nu inseamna ca este mai frumoasa decat aceea care se imbraca decent; iar un baiat vulgar cu ce poate fi mai placut decat cel educat? De vina sunt parintii acestora care ei insisi n-au avut parte de educatie. Cum putea avea dar pretentia ca progeniturile lor sa fie educate? Si unii si altii vor pierde pentru totdeauna viata vesnica daca nu se vor pocai. Si atat de mult s-au adancit in imoraliate, incat hulesc pe Dumnezeu spunand ca El nu exista sau ca ce poate vedea El.

"S-au falit ca sunt intelepti, si au innebunit.[...]
Fiindca n-au cautat sa pastreze pe Dumnezeu in cunostinta lor, Dumnezeu i-a lasat in voia mintii lor blestemate, ca sa faca lucruri neingaduite.
Astfel, au ajuns plini de orice fel de nelegiuire, de curvie, de viclenie, de lacomie, de rautate; plini de pizma, de ucidere, de cearta, de inselaciune, de porniri rautacioase; sunt soptitori,
barfitori, uratori de Dumnezeu, obraznici, trufasi, laudarosi, nascocitori de rele, neascultatori de parinti,
fara pricepere, calcatori de cuvant, fara dragoste fireasca, neinduplecati, fara mila.

Si, macar ca stiu hotararea lui Dumnezeu, ca cei ce fac asemenea lucruri sunt vrednici de moarte, totusi, ei nu numai ca le fac, dar si gasesc de buni pe cei ce le fac." (Romani.1:22,28-32)

| Wøodenpints a răspuns:

Nici la fete n-ar trebui să se vadă nimic.
Asta dacă nu te îmbraci ca ultima parașută.

| SimonaCristina a răspuns:

Pana si eu imi doresc uneori sa fiu baiat, nu din motivele date de tine, doar asa, sa vad si eu cum e sa fii baiat... laughing Cred ca si baietii isi doresc uneori sa fie fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o concluzie, ţi-ai fi dorit să fii băiat şi să faci toate aceste lucruri pe care, ca şi fată, le consideri odioase. Are sens. Nu.

| fadnox a răspuns:

oricat te-ai saturat tu, partea fizica va conta mereu, indiferent care parte anume, daca nu are importanta pentru tine are sigur pentru altii; nu prea are rost
dar daca tu ca fata ai fi spus ca doresti sa fii baiat pentru cu totul alte motive, exista destule, era altceva, mai serios, insa n-ai spus