| Δи∂яɛɛα Ƨcʋмρικ a întrebat:

Cati ani are Walt Disney?

Răspuns Câştigător
| CristinaCristi a răspuns:

Walter Elias Disney (n. 5 decembrie, 1901 - d. 15 decembrie, 1966) a fost un regizor, producător, animator, scenarist şi antreprenor american, câştigător de 22 de ori al premiilor Oscar. Numele său este unul comun în orice casă americană şi este cunoscut chiar şi în rândul copiilor.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu o simpla cautare pe Google, ai fi aflat ca a murit demult.

| matadoru a răspuns:

Are 101 ani

| MoreTime a răspuns:

Este nascut pe 5 decembrie 1901 si a murit in 15 decembrie 1966, deci a trait 65 de ani iar acum ar fi avut 109 ani...

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Nascut la data de:decembrie 5, 1901
A murit la data de :15 decembrie, 1966
(La 65 de ani a murit)

Imi dai fundita? happy

| Musique_7725 a răspuns:

Walt Disney Este mort.