| Thecurious a întrebat:

Cati dintre angajatorii de pe piata romanesca sunt romani?
Adica firme cu actionariat majoritar romanesc si firme ale carori patroni sunt de nationalitate romaneasca.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cei de la AJOFM au o situație destul de exacta a angajatorilor (din județul respectiv), și la fel firmele care intermediază joburi.
Daca dorești pe toată tara, cel mai rapid tot institutul național de statistica rămâne.
Nimeni nu cunoaște situatia reala, nici măcar din județul propriu.
Și cifre cu o marja de eroare de ~ 20% sunt total irelevante.

| shrink a răspuns:

Asta e intrebare pentru mama omida... cine crezi ca stie cifrele astea?
intreaba si tu la institutul de statistica