| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi au facut vaccinul contra gripei porcine si cate fete au facut vaccinul contra hpv? Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Slavic a răspuns:

Bună.
Am făcut vacin contra gripei porcine sora mea a făcut contra hpv
Cu plăcere

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Sunt sceptică pentru ambele vaccinuri.
Am făcut un vaccin antigripal obişnuit, nu este românesc. L-am cumpărat de la farmicie şi m-am imunizat (zic eu până mă strânge vreo răceală sau gripă de gât, nu ar fi prima oară!).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru vaccinul hpv nu ma mai incadrez in varsta desi la limita as fi putut sa-l fac, vaccinul nu ma tenteaza, eu n-am racit decat la 8 ani cand am facut congestie pulmonara, am facut penicilina, si de atunci n-am mai racit niciodata, am 27 de ani, aproape 28.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel impotriva gripei nu l-am facut deoarece sunt foarte sensibila la vaccinele de raceala iar cele contra hpv, nu! Deoarece parintii mei nu sunt de acord cu asa ceva.
Revenind la primul vaccin, am o colega care l-a facut, se simte foarte bine, dar a mai racit de vreo doua ori de atunci, dar nimic gravwinking.